מי אנחנו

ד"ר עדה בקר

בהכשרתי אני יועצת חינוכית-התפתחותית לגיל הרך.

את עבודת הדוקטורט שלי סיימתי באוניברסיטת תל אביב בנושא: התפתחות דפוסי התקשרות אצל אמהות וילדים בגילאי 2-3.
עד לאחרונה, לימדתי התפתחות ופסיכולוגיה במכללת סמינר הקיבוצים.

אני ממשיכה כיום לייעץ ולהדריך הורים לילדים גילאי לידה עד 6 בנושאי חינוך והתפתחות.  הייעוץ כולל פעמים רבות תצפית שאני עורכת במעון/גן של הילד ומקדם מאוד את תהליכי השינוי אצל ההורים ואצל הילד. פרטים ראו באתר www.adabecker.com

תחום ההתפתחות החברתית היה בראש מעייני  (וסקרנותי) כבר מתחילת דרכי בגיל הרך. את הידע, התיאורטי והמעשי, התצפיות, תיאורי המקרים וההבנות שילבתי בספר שיצא לאור בשנת 2009:

"עם מי שיחקת בגן היום?"  – עולמם החברתי של ילדים בגיל הרך

(הוצאת מכון מופ"ת).

לפרק ראשון ולתוכן העניינים     ואפשרות לרכישה  בקישור הזה:  "עם מי שיחקת בגן היום?

פתחתי אתר כדי להעביר את העקרונות והמיומנויות בתחום ההתפתחות החברתית לקהל ההורים ולקהל אנשי המקצוע:   www.socialkid.co.il

 באתר תוכלו להרשם ולקבל סרטונים ומסרים בנושא החברתי .

בשנת 2016 הוצאתי לאור ספר/מדריך להורים: "לגדל ילד חברותי"

לרכישת הספר לחצו כאן

adab@netvision.net.il    0544-671044

*  *  *  *  *  *  *

ליזי דוידי M.A.  תוכנית שוורץ לגיל הרך, האוניברסיטה העברית

 יועצת חינוכית –התפתחותית לגיל הרך .

במשך 12 שנים ניהלתי את השירותים הסוציאליים בתעשייה אווירית ,תוך כדי  התמחתי בתחום הטיפול המשפחתי (לימודי תעודה- אוניברסיטה העברית בירושלים) .

לתחום הגיל הרך הגעתי לאחר הולדת ביתי ובהמלצתה החמה של חברתי ושותפתי לאתר ד"ר עדה בקר, ומאז אני עוסקת,מתמחה לומדת ומתעמקת בתחום.

עד לפרישתי באפריל 2010 ניהלתי את המדור לגיל הרך בעיריית בני ברק במשך 21 שנים. במסגרת שיפור השירותים לגיל הרך ברשות הקמתי בינואר 2005  את המרכז לגיל הרך, כשלוחה של המרפאה לגיל הינקות שליד בית החולים גהה, ובהדרכתה הצמודה של ד"ר מירי קרן . עבדתי במרכז וטיפלתי במשפחות לילדים בגיל הרך (לידה עד שלוש) במשך כל שנות פעילות המרכז.

 העבודה במרכז חייבה הכשרה מתאימה, למדתי שנתיים "פסיכיאטריה של הגיל הרך", בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב (לימודי תעודה).

מניסיוני בעבודתי במרכז ובמשפחתונים, הבנתי שההורים שואפים להגיע לפתרונות מהירים למצוקות המעסיקות אותם. בניסיון לרכוש כלים נוספים סיימתי קורס אימון (קואצ'ינג) בסיסי ומתקדם ואני משתמשת בכלים שרכשתי לעבודה עם משפחות גם היום.

כיום עוסקת באופן פרטי בייעוץ להורים לילדים בגיל הרך, בכלים אימוניים.

lizidavidi@hotmail.com

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks