התנהלות מול ילדה בת כשנתיים וחצי

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

התנהלות מול ילדה בת כשנתיים וחצי

הודעהעל ידי gali.galina » 17 אוגוסט 2014, 14:58

שלום,
בתי בת כשנתיים וחצי ולנו ההורים קשה מאוד להתמודד איתה. כשהיא רגועה היא מבטאת את עצמה מצויין, היא מאוד וורבלית אבל כשהיא מתוסכלת או לא מקבלת את במוקשה היא פורצת בבכי או צעקות וזה פשוט בלתי אפשרי. חשוב לי לציין שיש לה רמת הבנה מצויינת וכשזה מתאים לה היא מתנהגת למופת.
כל בוקר אביה מארגן אותה לגן ולרוב הוא נתקל במסכת של קשיים להלביש אותה לחתל אותה ואפילו להיכנס לאוטו. היא לא מוכנה להקשיב ולא משנה באיזה צורה, בשיחה עם הסבר, בבקשה, בכעס או בעצבים.
גם אני לא מצליחה לרוב לגרום לה לשיתוף פעולה. או שהיא בכלל לא מקשיבה או שהיא פשוט עושה מה שבא לה. אבל הקטע הכי קשה זה שהיא פורצת בבכי או בצעקות ולא מוכנה להירגע עד שהיא מקבלת את מבוקשה. אנחנו מנסים להציב גבולות ולהגדיר חוקים אבל כשהיא רוצה משהו שום דבר לא עוצר אותה.

מה עושים? איך גורמים לה לשתף פעולה? איך גורמים לאווירה נעימה בבית?

לדוגמא: רק אתמול, יצאתי איתה לגן משחקים והיא ראתה ביסלי עם הרצפה ורצה לאכול אותו וכשהראתי לה שיש על הביסלי נמלים ושאנחנו לא אוכלים דברים מהריצפה היא התיישבה על הרצפה והתחילה לבכות ואחר כך לקחה ענף של עץ והכניס לפה. שוב הסברתי לה שלא לוקחים לפה דברים מהרצפה וזה יגרום לה לפצעים אבל היא לא הקשיבה אז הוצאתי לה את זה מהפה בכוח תוך שאני אומרת בתקיפות שלא מכניסים שום דבר לפה מהרצפה. אז היא פרצה בבכי ואני מצאתי את עצמי צועקת עליה בפני אנשים. זה גורם לי להרגיש שאני אמא לא טובה שלא מצליחה להבהיר לבת שלה מה מותר ומה אסור.

תודה מראש,
gali.galina

Re: התנהלות מול ילדה בת כשנתיים וחצי

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 19 אוגוסט 2014, 13:28

שלום לך, ביתך היא ילדה בעלת רצונות משלה, דעות משלה ומאווים משלה שפעמים רבות נוגדים את הרצונות שלכם. כחלק מההתפתחות הטבעית שלה, היא לומדת מה מותר, מה אסור, מתי היא יכולה לקבל את אשר רצתה ומתי לא, עד כמה היא יכולה שלא לשתף פעולה ומתי עליה לשתף פעולה ועוד.
היא לומדת זאת מתוך הדרך בה אתם מתייחסים אליה, מתוך הדרך בה אתם מציבים גבולות.
תארו בבקשה בפירוט את ההתנגדויות שהיא מייצרת במהלך היום וכיצד אתם מתמודדים. העלו מספר דוגמאות. כל זאת בנוסף לדוגמה שהתרחשה אתמול בגינה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים