בן שנתיים ושמונה חודשים

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

בן שנתיים ושמונה חודשים

הודעהעל ידי orit123 » 02 יולי 2015, 08:51

שלום,
בני בן שנתיים ושמונה חודשים, באוקטובר יהיה בן שלוש.
ילד מאוד אנרגטי ופעיל ומבין הכל אך לא מדבר הרבה וכשמדבר לא מדבר ככ ברור.
רק עכשיו נמצא בתהליך גמילה מחיתולים.
אני מתלבטת אם להשאירו בגן הפרטי או להעביר לגן עירייה.
בגן הפרטי רוב הילדים בגילו עוזבים ובעיקר החברים שלו, והרוב יהיו ילדים בני שנתיים.
האם כדאי שיהיה עם ילדים בגילו על מנת שיפתח את השפה?
יש קשר בין הדברים? אני מפחדת להשאיר אותו עם הילדים הקטנים
וכך זה אולי יתסכל אותו ולא יעודד אותו לדבר בכלל.
ובנוסף, יש את השאלה אם גן עירייה הוא אופציה טובה יותר בשנה הבאה כרגע בגלל הוספה של הסייעת השניה??
מתלבטת מאוד.
אודה על העצה,
אורית
orit123

Re: בן שנתיים ושמונה חודשים

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 04 יולי 2015, 13:40

שלום לך, גן עיריה הוא לא אופציה טובה לאף ילד בגילאי 3.
אמנם בשנה הבאה אמורה להיתווסף סייעת נוספת ועדיין היחס המספרי בין מספר המטפלות לבין מספר הילדים אינו לטובת הילדים.
עדיין יהיה קשה לפתח את הפוטנציאל האישי של כל ילד, להתייחס באופן אישי לכל ילד, לדאוג שהגן יהיה יותר מרק בייביסיטר.
גן הילדים לא אמור להיות "הישרדות". גן הילדים אמור להיות מקום בטוח, בו הילד מרגיש שייך, אהוב, מוגן, בו מחנכים, אוהבים ומטפחים כל ילד וילד לפי היכולות שלו. האם גן עיריה עונה על קרטריונים אלו? אני בספק....

אם תבחרי בגן פרטי, חפשי גן איכותי בו יש מספיק מטפלות ביחס למספר הילדים, בו יש אנשי מקצוע שבאים לגן כדי לפתח את הילדים ויודעים איך לעשות זאת, בו יש ילדים בגילו של הילד שלך.

אמנם לא נשאלתי, אך כיוון שציינת שבנך בן שנתיים ושמונה ועדיין לא מדבר ברור, אני מעוניינת להגביר את מודעותך לעניין. האם בררתם את הסיבה לכך? האם הילד עבר בדיקת שמיעה? האם הילד נבדק אצל קלינאית תקשורת? אם לא ואם את מרגישה שיש פער בהתפתחות השפתית של ילדך, כדאי לפנות לאיש מקצוע מתאים ולבדוק במה דברים אמורים.

את מציינת שילדך נמצא כעת בתהליך של גמילה מטיטולים. גם כאן בדקי עם עצמך עד כמה את מעודדת את ילדך לעצמאות? עד כמה את מעודדת את ילדך לעשות כל מה שהוא יכול בכוחות עצמו? אני ממליצה לעודד אותו לעשות כל מה שהוא יכול לעשות בכוחות עצמו ולקשר זאת ליכולות שלו: "אתה יכול", "אתה מסוגל". הדבר ישפיע לטובה גם על תהליך הגמילה מטיטולים.
בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי orit123 » 05 יולי 2015, 13:01

תודה רבה על התשובה!
orit123