חבר בעייתי

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

חבר בעייתי

הודעהעל ידי rgny4743 » 28 אוגוסט 2015, 09:47

טליה שלום,

בני בן שש וחצי ועולה בעוד מספר ימים לכיתה א'.
הוא מאוד חברותי ואהוד בקרב חבריו אך יש לו העדפה לחבר מסויים,הוא משחק איתו יותר,רק אותו הוא מזמין ובדרך כלל רק אליו הוא הולך.
אנחנו מאוד לא אוהבים את החבר הזה,זה יישמע קצת קשה אבל זו עובדה-הילד הזה ערמומי,תכמן ,משקר,הוא ממש מניפולטור קטן
מספר פעמים שמענו אותו אומר משהו על כך שבני צריך להביא כסף.
אני ממש צופה בעיות עם הילד הזה,הוא ממש מהטיפוסים האלה שמנצלים,כמה שזה נשמע רע אבל זה המצב ולצערנו יש התנהגויות כאלה בקרב ילדים,במקרה הזה זה מראה של ההורים..
הבעיה הגדולה מבחינתו היא ששניהם יהיו באותה כיתה (הסידור הזה בכיתות הוא עד כיתה ו')

עלי לציין שני דברים חשובים:
1. בני הוא ההפך הגמור מהטיפוס הזה וממש לא דומה לו,הבן שלי מנומס,ושקט יחסית,בחיים לא ירים יד על מישהו ולא יעשה רע לחבר
2.לא ידוע לנו על מקרה של ניצול או משהו כזה,כשהם היו בגן ושמענו את הדיבור על כסף אז שוחחתי על כך עם הגננת והיא ביררה את זה עם הילד והוא אמר שזה מין משחק שלהם בכאילו (אני לא מאימנה לכך אבל זה כבר נושא אחר..)

השאלה שלי אלייך היא איך אני יכולה "לכוון" את הבן שלי לילדים אחרים,שיהיה פחות(או שבכלל לא יהיה) עם החבר הבעייתי הזה?
אשמח לעצה ממך
אני חוששת

תודה!
rgny4743

Re: חבר בעייתי

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 28 אוגוסט 2015, 23:57

שלום לך, את יכולה ליזום וליצור מפגשים בינו לבין ילדים נוספים - אצלכם ואצלם בבית ואת יכולה לשמור על מינון נמוך של מפגשים עם הילד הספציפי הזה.
כשאת נתקלת בהתנהגות לא מתאימה מצד אותו ילד, את יכולה לשוחח עם בנך לאחר הביקור על אותה התנהגות ולהסביר לו מה לא מתאים בהתנהגות זו, למה לא רצוי להתנהג כך ואיך אפשר אחרת.

הכנה לקראת כיתה א'- ממליצה להכין טבלה עם מספר הימים עד ה-1.9 ולצבוע את היום הראשון ללימודים בצבע אחר. בכל יום הילד ידביק מדבקה וכך ידע באופן מוחשי מתי מגיע היום הגדול.

בהצלחה.
טליה
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 4 אורחים