בעיות בשינה

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

בעיות בשינה

הודעהעל ידי Limor100984 » 01 ספטמבר 2015, 03:50

היי,
הילדה שלי בת שנתיים ו 4.. ואני בהריון מתקדם (תאומים) בחודש 8..
בתקופה האחרונה הילדה חוותה המון שינויים, כמו: פרידה מהכלב, מעבר דירה, כניסה למעון חדש, ולא מזמן גם מעבר למיטת נוער ממיטת תינוק.
עד לפני כחצי שנה, היא היתה מקבלת את הבקבוק דייסה שלה במיטה אחרי טקס שינה מסודר ונרדמת במיטת תינוק..
אחר כך הגיעה תקופה שלא הייתה מוכנה להירדם במיטה שלה ולכן נרדמה בטיול בעגלה, או במיטה שלנו..
תמיד אמרנו שזה פיתרון זמני מאחר שאנחנו צריכים לעבור דירה ולקנות מיטה חדשה וכשתהיה את המיטה החדשה, זה ייפסק.
המיטה הגיעה בשבוע שעבר, ומאז ועד היום, אנחנו עוברים מסכת עינויים קבועים!
זה מתחיל בכך שהיא לא מפסיקה לבכות שהיא רוצה את המיטה שלנו, היא לא מוכנה להירדם אם אנחנו לא מסתכלים עליה ועד שסוף סוף נרדמת.. מתעוררת באמצע הלילה ובוכה שרוצה למיטה שלנו.. מה שגורר גם הכנה של מנת מטרנה נוספת כדי להרדים אותה (היא מבקשת).
בימים הראשונים שלה בגן, הגננות "ריחמו" עליה לפני השינה, וישבו לידה עד שנרדמה בצהריים וכנראה משם זה התפתח גם לשינת לילה.. אמרתי להם להפסיק את זה חד וחלק. אפילו לא בהדרגתיות..
דבר נוסף שעשו בגן, אמרו להם שהם לא הולכים לישון, אלא לנוח ולכן בכל לילה חלק מהצעקות שלה הן "לא לישון, אני לנוח" (היא מאוד פקחית ויודעת שהולכים לנוח שעתיים, ולכן מתעוררת גם בלילה כל שעתיים).
מצטערת על האורך.. אני מתחילה לומר נואש.. וכבר ממש קשה לי.. חייבת לטפל בזה לפני הלידה...
תודה מראש!!
Limor100984

Re: בעיות בשינה

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 15 ספטמבר 2015, 13:45

שלום לך, ילדתך עברה שינויים רבים ועתה עליה להסתגל מחדש לשינה במיטה חדשה. שינוי נוסף כמובן.
מה עושים?
1. מקפידים על שמירה על השגרה ועל סדר יום קבוע ועל הכללים שהיא מכירה. כשילד חווה שינויים, המוכר והשגרתי נוסך בו ביטחון.
2. מקפידים על זמן איכות קבוע איתה מידי יום- זמן משחק על הרצפה בחדר שלה.
3. וודאי שהחדר שלה נראה ומסודר כמו חדר ילדים נחמד למראה, שנעים להיות בו. שחקו איתה בחדר בשעות אחר הצהרים כדי שתתיידד עם החדר ותרצה לשהות בו.
4. הקפידו על שעת שינה קבועה ועל טקס קבוע לפני השינה הכולל פעולות קבועות בסדר קבוע מידי ערב.
5. כשמגיעים לשלב כיבוי אורות (אחרי סיפור קצר במיטה באור מעומעם), הזכירו לילדה שהגיע זמן שינה ושאתם נשארים בחדר (אחד מכם) עד שהיא נרדמת.
הכינו כסא בכניסה לחדר, נשיקה וחיבוק וכבו אורות. גשו לכיסא ושבו שם. אם הילדה שוכבת שקטה במיטה, היו נוכחים ולא יותר.
אם הילדה בוכה מאוד או מנסה לרדת מהמיטה, גשו אליה והחזירו אותה למיטה ללא מילים !!!!!!!!, מעבר למשפט הבא: "עכשיו לילה, עכשיו ישנים". אל תפתחו דו שיח, אל תענו על שום דבר. הדגישו רק את המסר הזה: "עכשיו לילה ,עכשיו ישנים. " ובעיקר- היו רגועים מאוד. אם אחד מכם מאבד סבלנות, השני יחליף אותו. אם היא רק בוכה, גשו מידי כמה דקות, לטפו בקלות, אמרו לה את אותו מסר וחזרו לכסא.
כך שוב ושוב ושוב עד שתרדם, גם אם יעבור זמן רב מאוד !!!!!
6.הקפידו שתישן במיטה שלה בכל שעה משעות הלילה עד הבוקר.
7. אם הילדה מתעוררת באמצע הלילה, חזרו על אותו תהליך באמצע הלילה.
8. היו עקביים.

אתם מוזמנים לספר איך אתם מתקדמים.
בהצלחה
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים