המשך מתאפקת בגמילה

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

המשך מתאפקת בגמילה

הודעהעל ידי yaelme » 02 ספטמבר 2015, 19:48

כתבתי פה שאלה לגבי הבת שלי שמתאפקת עד ששמים לה חיטול.
עכשיו יש תופעה חדשה, היא רצה לחדר, עושה פיפי על הרצפה ואחכ רצה בחזרה לשבת בסיר.
אם אני בסביבה היא לא תעשה על הרצפה, רק כשאנחנו לא רואים אותה. (חשוב לציין שאף פעם לא כעסנו עליה כשעשתה על הרצפה ואם שואלים אותה איפה עושים פיפי היא אומרת בסיר...).
הייתי מחזירה את החיטול ועוצרת את תהליך הגמילה אבל היא מורידה לבד את החיטול ודורשת להשאר ללא החיטול...
כל פעם שרדפתי אחריה לחדר עם הסיר (כי ידעתי שהיא עומדת לעשות פיפי) היא התאפקה ולא עשתה...
היא מוכנה לשבת בסיר ואפילו מתיישבת ועושה רעש כאילו היא עושה פיפי אבל בסופו של דבר היא לא עושה.
איך כדאי להתקדם?
yaelme

Re: המשך מתאפקת בגמילה

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 15 ספטמבר 2015, 13:47

שלום לך, בת כמה הילדה? מה כלל התהליך עד כה? האם היא עושה מידי פעם פיפי וקקי בסיר או באסלה?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי yaelme » 16 ספטמבר 2015, 08:30

הבת שלי בת שתיים וחמישה חודשים.
התחלנו לנוריד לה את החיטול לפני כמה שבועות (לאחר שהתחילה לעשות זאת בעצמה כאשר הוא היה מלא או עשתה קקי) מאז היא מוכנה לשבת באסלה או על הסיר אבל לא מוכנה לעשות שם את הצרכים, אפילו לא פעם אחת...
yaelme

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 17 ספטמבר 2015, 14:42

שלום לך, כדי לעשות פיפי וקקי בסיר או באסלה דרושה בשלות רגשית. הילדה צריכה להרגיש מספיק בטוחה ורגועה ונינוחה כשהיא יושבת על הסיר, עד שתהיה מוכנה להוציא מתוכה, לשחרר את הצרכים שלה.
לכן, השלב הראשון הוא התיידדות עם הסיר. בד"כ רצוי לעשות זאת לפני שנפרדים מהטיטול.
כשהילדה יושבת על הסיר, היא מתיידדת איתו במובן הבא- היא מתרגלת לסיר או האסלה וכשהיא תחוש מספיק בנוח היא גם תעשה שם את צרכיה.
ממליצה מאוד לא לשכנע אותה, לא לשאת ולתת, לא לרוץ איתה לשירותים כשרואים שהיא צריכה, לא להפציר ולא לכעוס. כל הפעולות הללו עשויות ליצור מאבק כוחות שיגרום לילדה להבין שהנושא הזה מאוד חשוב לכם ולכן כדאי לא לעשות בסיר כדי לקבל הרבה תשומת לב.
הציעו לה לשבת על הסיר במעברים בין הפעילויות. כבדו את תשובתה לחיוב או לשלילה מבלי להפציר, לשכנע, לשאת ולתת. היו עניינים. רוצה- תשב, לא רוצה- כנראה תעשה בתחתונים. כשהיא עושה בתחתונים, אל תכעסו עליה. אמרו לה שאתם סומכים עליה שבפעם הבאה תעשה בסיר.
הפעם הבאה- העתיד.
כשהיא יושבת על הסיר, שבחו אותה על עצם הישיבה. אם היא עושה בו, שבחו אותה על כך.
זהו תהליך ארוך. עליכם לזכור שקשה לגדול רגשית וגמילה מטיטולים- היא גדילה רגשית. האמינו וסמכו על ילדתכם ויום אחד היא תתחיל לעשות בסיר. ככל שתהיו עניינים יותר, כך יהיה פחות לחץ והילדה תשתף יותר פעולה לפחות בישיבה על הסיר.
כשהיא תתרגל לשבת על הסיר, היא גם תעשה בו.

בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 12 אורחים