מעבר למיטה של גדוליםשלום

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

מעבר למיטה של גדוליםשלום

הודעהעל ידי פנינה » 26 פברואר 2016, 15:29

שלום,
אתמול העברנו את הילדה שלנו, שהיא בת שנתיים וחצי, למיטת ילדים. עד עכשיו היתה ישנה בלול.
אשמח לקבל טיפים על מנת שנוכל לעבור את ההסתגלות בכמה שפחות קשיים.
תודה מראש,
פנינה
פנינה

Re: מעבר למיטה של גדוליםשלום

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 27 פברואר 2016, 15:34

שלום לך, מדברייך אני מבינה שהילדים ישנה כבר לילה אחד במיטה החדשה? האם נתקלת בקשיים כלשהם? האם שמרתם על שגרת השינה שלה כמו במיטת התינוק?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

Re: מעבר למיטה של גדולים

הודעהעל ידי פנינה » 27 פברואר 2016, 20:33

שלום טליה,
רציתי רק לציין שהילדה היתה נרדמת באופן עצמאי במיטת התינוק. לעיתים רחוקות היתה מתעוררת כשנפל לה המוצץ או שחלמה חלום רע.
נכון להיום אנחנו ממשיכים לשמור על שגרת השינה כמו קודם. אך למשל בצהריים הילדה לא הצליחה להירדם במיטה החדשה כמו בעבר. אחרי שהשכבתי אותה לישון היא קמה מהמיטה ויצאה. החזרתי אותה מס' פעמים ואמרתי לה שלא יורדים מהמיטה לבד. רק על ידי אמא או אבא.
בסופו של דבר היא לא הצליחה להירדם אז בעלי אמר לי להוציא אותה מהחדר כי היא כבר לא תישן.
בערב, אחרי המקלחת והסיפור אני מעלה אותה למיטה והיא מבקשת שאני אשאר בחדר. אני יושבת במרחק מטר ממנה. היא מנסה לדבר איתי אך אני לא מגיבה רק אומרת לילה טוב לישון.
היום למשל ישבתי איתה בחדר בסביבות רבע שעה כשראיתי שהיא לא נרדמת אמרתי לה שאני הולכת לאכול ואחזור אליה עוד מעט. נכון לעכשיו זה עבד. לא יודעת מה יהיה בלילות הבאים. אתמול בלילה היא לא ישנה בלילה ברציפות, התעוררה מס פעמים. פעם נפל המוצץ ופעם רצתה מים.

כיצד להרדימה ביום?

אשמח לקרוא את עצותייך.

פנינה
פנינה

Re: מעבר למיטה של גדוליםשלום

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 03 מרץ 2016, 11:42

שלום פנינה, לגבי שנת הלילה, את נוהגת נכון. את נשארת בחדר במרחק ממנה. את לא יוצרת קשר. את מזכירה שעכשיו לילה ועכשיו ישנים. עליכם להמשיך כך, להיות עקביים וסבלניים. אם הילדה נשארת במיטה, ניתן לצאת מהחדר בידיעת הילדה ולהישאר קרובים מאוד לדלת החדר מבחוץ. אם אתם שומעים שהילדים יורדת מהמיטה, גשו מיד והחזירו אותה בשקט תוך אמירה: "עכשיו לילה, עכשיו ישנים." עליכם להישאר כמה שיותר מינמליסטים בתגובות שלכם כי בלילה ישנים ולא עושים שום דבר אחר וזה המסר שאנו משדרים בהתנהגות ובמלל שלנו.

לגבי שנת הצהרים, קבעו זמן שינה מוגדר מבחינתכם עם התחלה וסוף. התנהגו כפי שאתם מתנהגים בשנת הלילה. אם הילדה לא נרדמת, אז היא נחה במיטה עד הזמן שנקבע מבחינתכם לקימה. אם היא לא נרדמה והגיע הזמן לקום, אל תתייחסו לכך שלא ישנה, גשו לחלון, פתחו את התריסים, אמרו לה עכשיו קמים ממנוחת הצהרים והתחילו את שגרת אחר הצהרים שלכם. כלומר, שוב- ההתייחסות צריכה להיות עיניינית. אל תתנו משקל יתר לכך שישנה או לא ישנה. עליה להבין שזה הזמן שהיא נחה במיטה והיא תבחר אם להרדם או לא. בצרף הזמן ואם תשמרו על עקביות יהיו פעמים שתרדם ויהיו פעמים שתישאר לנוח.

בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 19 אורחים