מה הסיבה??איך להתמודד??

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

מה הסיבה??איך להתמודד??

הודעהעל ידי טל5510 » 23 אפריל 2016, 17:15

רקע: בני בן 3.5 עם טמפרמנט לא קל: עקשן, רגזן. עבר גמילה לא קלה (עדיין לא הסתימה), מכור למתוקים, בן יחיד: רגיל להיות המרכז. לי, האם, יש קושי בהצבת גבולות ואנחנו בתהליך בעניין.
השאלה נוגעת לכך שהוא מתעקש ללבוש את החולצה והמכנסיים החורפיים שלו. למה? יש כמה אפשרויות: א. יש עליהם ציור של ציפור מפחידה מהסרטים והוא כנראה מסיק מזה שהילדים יפחדו ממנו (הוא גם אמר על כך משהו) (אולי קשור לכך שהתחפש לספיידרמן והחמאתי לו על התחפושת ואמרתי לו שכל הילדים יפחדו ממנו). אולי יש בכך כדי לגרום לו להרגיש מוגן.
ב.בחודשים האחרונים נבדק בשאלת קושי בויסות הרגשי. עלתה בי המחשבה שאולי יש קשר לכך (כולל לעובדה שהוא גם מרים את המכנסיים עד לברכיים ועשה כך כל החורף גם בשיא הקור, כי אמר שמפריע לו שהמכנסיים נוגעות בנעליים). מה שכן, המרפאה בעסוק אמרה שלא נראה לה שיש לו בעיה בויסות (היא לא היתה מאוד החלטית בתשובה וגרמה לנו להטיל ספק בה)
ג. העקשנות הרגילה שלו והעובדה שהוא במאבקי כוח מולי, אלא שאני בספק אם ילד היה מוכן לשלם מחיר של הזעה (הגננות ממש רואות אותו מזיע) וחום נוראי כדי לומר את המילה האחרונה.
ד.אנחנו עוברים גירושין בחצי שנה האחרונה, וייתכן שההתעטפות הזו בבגד חם נוסכת בו בטחון בתוך התהליך המאוד לא פשוט שהוא עובר והטלטלה העזה.
לאור זאת שאנילא יודעת את הסיבה, אני לא יודעת כמה להתעקש. מצד אחד, לא הגיוני להמשיך ללבוש בגדי חורף. מצד שני, לא רוצה לפגוע בו במידה ויש בכך כדי להגן עליו.
אגב, הצעה שלי שיבחר מבין 2 חולצות כדי להשיב לו את הבחירה ולצאת ממאבק הכוח לא צלחה. הוא עדיין מתעקש על אותה חולצה.
ולסיום, אציין עובדה שדוקא מחזקת את העובדה שהוא רוצה להפחיד את הילדים והיא שאני רואה עכשיו בחופשת הפסח שאין התעקשות ללבוש את בגדי החורף (חוץ מבלילה שאמר לי "את הבטחת שבלילה אלבש את החולצה הזו")
מה דעתכם הסיבה? מה עלי לעשות?
תודה
טל5510

Re: מה הסיבה??איך להתמודד??

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 05 מאי 2016, 14:49

שלום לך, תשובה לשאלתך צריכה להנתן לאחר היכרות מעמיקה יותר עם הנפשות הפועלות ובראש וראשונה -עם ילדך. זאת כדי להבין מדוע הוא נצמד לבגדי החורף שלו, האם הסיבה קשורה לאינטראקציה עם ילדי הגן ואם כן, נכון יהיה לצפות בהתמודדות שלו בגן הילדים כדי להדריך את הצוות כיצד לעזור לו להתמודד נכון וטוב יותר. האם הסיבה קשורה לויסות חושי?
האם הסיבה קשורה למאבק כוחות ביניכם? האם יש מאבקים בתחומים נוספים? כיצד אתם מציבים גבולות כשנדרשת הצבת גבול מול רצונות ומעשי הילד?
כיצד מתנהל תהליך הגירושין? איך הוא מגיב לתהליך זה?
שאלות אלו ונוספות צריכות לקבל מענה כדי לתת פיתרון מיטבי לבעיה. הבנת הסיבה חשובה כדי למצוא את הפיתרון הנכון ואת הדרך להגיע לפיתרון זה.
אני ממליצה על הדרכה הורית. תוכלי לפנות אלי באופן אישי או לכל איש מקצוע אחר העוסק בתחום.
בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים