מעבר גן לילדה בת שנה וחצי

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

מעבר גן לילדה בת שנה וחצי

הודעהעל ידי talihenig » 25 מאי 2016, 19:58

שלום רב,
ביתי כיום בת שנה ו-3 חודשים. אנו עוברים דירה בעיר ולכן מעדיפים להעביר אותה לגן אחר בקרבת מקום מגורנו (היא תעבור לגן שתיהיה בת שנה וחצי).
האם זה עלול לפגוע בה? האם רצוי לעשות את הנסיעות מאשר להחליף גן?
כמו כן, איך כדאי להכין אותה למעבר גן בצורה הטובה ביותר?
האם עדיף גן פרטי או גן של ויצו?
ביתי היא מאוד חברותית.
מה הכי טוב להתפחות תקינה שלה?
talihenig
 
הודעות: 2
הצטרף: 25 מאי 2016, 19:53

Re: מעבר גן לילדה בת שנה וחצי

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 26 מאי 2016, 07:18

שלום לך, ראשית עליכם למצוא את הגן המתאים, רצוי גן שיחס הילדים מטפלות הוא יחס מתאים, שיש ילדים בגילה בקבוצת הילדים ובעיקר- שהצוות הוא צוות מקצועי !!!! הגיעו לגן בשעות שונות, צפו בהתנהלות בגן, איך האווירה? האם נעים לכם שם? איך ההתייחסות לילדים? האם המשחקים נמצאים בגובה הילדים או שהילדים תלויים באיש הצוות כדי להגיע אל המשחקים? האם אנשי הצוות מגלים חום וחבה לילדים? אלו פעילויות יש בגן? האם יש חצר והאם הילדים יוצאים אליה למשחק? האם הגן בטיחותי? אלו שאלות שראוי להתייחס אליהן בהגיעכם לבחור גן ילדים.

הייתי ממליצה לסיים את שנת הלימודים הנוכחית בגן בו נמצאת הילדה כעת ובספטמבר להתחיל גן חדש לאחר הכנה מתאימה.
בשבוע האחרון של אוגוסט, טיילו בקרבת הגן, קחו אותה לראות את הגן מבפנים אם ניתן. אם לא, הציצו לתוך החצר ודברו איתה על כך שעוד מעט תוכל לשחק בגן החדש. ספרו לה מה היא רואה לנגד עיניה בחצר המשחקים.
בתחילת שנת הלימודים ערכו הסתגלות הדרגתית לגן. ביום הראשון, ללא פרידה. בהמשך תוכלו לערוך פרידה רק כשתראו שהילדה מתרחקת מכם ומשחקת ברחבי הגן בעודכם שם. אף פעם אל תעזבו את החדר מבלי לומר לה.
כשתחליטו על פרידה בשיתוף עם צוות הגן, ערכו פרידה קצרה ועניינית. משך הפרידה בפעם הראשונה עד שעה וגם זה- רק אם צוות הגן מצליח להרגיע את הילדה. בכל יום הוסיפו שעה עד שעתיים בהתאם ליכולת ההסתגלות שהילדה מראה.
כמובן שכל זה יכול לקרות רק אם הגן מתנהל בדרך דומה או מסכים לשתף פעולה.

גם לקראת מעבר הדירה רצוי לערוך הכנה. לבקר בדירה החדשה מספר פעמים לפני המעבר, להראות לה את החדר שלה ולשהות בו קצת ואפילו לשחק בו אם ניתן עם מספר משחקים עוד לפני המעבר. לארוז איתה דרך משחק את החפצים שלה (היא תכניס לארגז). ביום המעבר סדרו את החדר שלה קודם כל. בשעות אחר הצהרים הקפידו לשהות איתה בחדר ולשחק איתה בו כדי שתתרגל להיות שם ודאגו שיהיה נעים ונחמד בחדר (גם כשכל הבית עדין הפוך....).
הקפידו להעביר את כל הרהיטים המוכרים לה מחדרה לבית החדש.

בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן
 
הודעות: 876
הצטרף: 13 ספטמבר 2011, 10:29


חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד