עמוד 1 מתוך 1

קשיים שעולים בבית ובצהרונית

הודעהפורסם: 14 יולי 2016, 11:39
על ידי royt
שלום,
ביתי בת 6.2 ילדה נבונה ופיקחית. סקרנית ועירנית לסביבתה. יחד עם זאת, לעיתים זה מרגיש שהיא יותר מדי מתערבת בעניינים לא לה. לדוגמא אם היא שומעת אותי מדברת או מחייגת למישהו היא מיד רוצה לדעת עם מי ועל מה. אם התחלתי משפט וחזרתי בי היא לא מוותרת וחייבת לדעת מה חשבתי לומר. הרבה דיבורים ומלל שלעיתים מקשים עלי את ההתנהלות מולה. זו סוגיה שהיא מלאה אותי בייחוד בסופש שבו אנו מבלות הרבה זמן יחד, כי אז היא מפעילה אותי בלי סוף ודורשת לדעת כל דבר, בעיקר סביב התרחשויות חיים.

עניין נוסף שקשור ולא קשור...מזה תקופה שגננת הצהרונית פונה אלי בהערות כאלה או אחרות כלפי ילדתי –החל בכך שהיא עונה לה ולא קשובה, שכשהיא לא מקבלת את מבוקשה היא מיד אומרת 'תמיד את לא נותנת לי' גם אם זה לא נכון (טוטאליות שנצפית באמירות דומות גם בבית).
רק הבוקר הגעתי לגן ובמקום לאחל יום טוב היא הפציצה אותי בשלושה אירועים שקרו אתמול.
אני מרגישה שהגננת משתפת בכל דבר שקורה כיוון שהייתה תקרית שילדתי שיתפה אותי ובו הגננת משכה אותה בכוח מספר פעמים והיא אף אמרה לה שהיא תספר לי. אז אני מרגישה שהיא מנסה לשנות גישה אבל עדיין זה נורא מייאש לשמוע את הסיפורים האלה.
אני מודעת לביתי וליכולותיה לצד הקשיים שלה אבל כל יום לשתף אותי? זה מרגיש לי מוגזם. בייחוד אם זה נפתר בצורה בונה וטובה.
אני כבר מרגישה שהילדה שלי כועסת אחרי השיחות האלה גם אם היא לא ממש לידי, היא תמיד שומרת על קשר עין ויודעת שהגננת מדברת עליה. כמו כן, הגננת מבקשת שאדבר עם ביתי אבל הילדה כבר מסרבת לדבר ולשתף פעולה כי נראה לי שגם היא מוצפת כבר אז אני מרפה.
עניין נוסף שנראה לי קשור להתרחשויות בצהרונית זה שבחודשיים האחרונים היא לעיתים מרטיבה ורק בזמן חצר.
אני מרגישה שיש קשר בין כל התיאורים והקשיים שהעליתי כאן.
חשוב לציין שעם צוות הגן הקבוע לא היו עניינים חריגים ובטח לא בתדירות שכזו. כמו כן בקייטנה הסייעת הקבועה נשארת עד 13:00 וכשאני שואלת אותה אז היא אומרת שהכל בסדר. וכנראה שהכל מתחיל כשרק צוות הצהרונית נשאר.

מה הייתם מציעים לי לעשות?

Re: קשיים שעולים בבית ובצהרונית

הודעהפורסם: 15 יולי 2016, 16:53
על ידי royt
אשמח לתגובות...מישהו?..משהו...

Re: קשיים שעולים בבית ובצהרונית

הודעהפורסם: 22 יולי 2016, 10:04
על ידי טליה פסטרנק נוימן
שלום לך, שאלתך היא שאלה מורכבת שדורשת התייחסות מעבר למענה בפורום.
יש לנסות ולהבין מדוע ביתך מרגישה שעליה להתערב בכל דבר, למה היא צריכה לדעת כל דבר? מה מסתתר מאחורי התנהגות זו. לשם כך יש להכיר טוב יותר אותה ואתכם- ההורים, את אישיותה את האינטראקציה ביניכם ואת ההיסטוריה שלכם.

לעניין הצהרונית, אין זה נכון שהגננת משוחחת איתך על ביתך לעיני ביתך. אם יש התרחשויות שעליהן היא רוצה לשוחח, מוטב שתתקשר אליך ותדבר איתך שלא בנוכחות ביתך. כשאת מגיעה לגן, חשוב שהגננת תעצים את הילדה ותספר דברים חיוביים שהתרחשו בהקשר אליה.
נושא ההרטבה מדליק נורה אדומה וצריך להיבדק לעומק. יש להבין מה בדנימיקה של הצהרון גורם לילדה לעשות בתחתונים בגן? יש לבדוק מה קורה בצהרון במשך היום? איך הוא מתנהל? מה האווירה השורה בו? איך הילדה מרגישה בו? האם היא מרגישה בטוחה ורגועה? לשם כך, יש להגיע לצהרון ולצפות בהתנהלות בו ויש לשוחח עם אנשי הצוות כמובן.

Re: קשיים שעולים בבית ובצהרונית

הודעהפורסם: 23 יולי 2016, 07:22
על ידי royt
אני לגמרי מסכימה עם עניין הגננת בצהרונית ובשבוע האחרון זה פסק והיא משתפת רק בטוב. במידה והדףוס הקודם ישוב, אני אבקש ממנה לשוחח עימי טלפונית.
בעניין ההרטבה בזמן החצר בקייטנה (אותו צוות של הצהרונית)- הילדה אומרת שהיא מרוכזת במשחק והשירותים מעט רחוקים ושהיא מרגישה כבר אז בורח לה.
בעניין ההתערבויות שלה- אלו סיבות יכולות להיות לכך?...

Re: קשיים שעולים בבית ובצהרונית

הודעהפורסם: 24 יולי 2016, 09:41
על ידי טליה פסטרנק נוימן
שלום לך, כפי שציינתי אלו דברים שלא יכולים להיבדק דרך מענה בפורום ודורשים התייחסות מקיפה יותר. ראי תשובתי הקודמת.