קשיים בצהרון

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

קשיים בצהרון

הודעהעל ידי טלי83 » 01 פברואר 2018, 21:07

שלום רב,
אני גננת חדשה . אני עובדת בצהרון כבר מספטמבר ואני חווה המון קשיים
אני למדתי ובדרך לסיים את התואר בגיל הרך, אבל מרגישה ששכחתי את כל מה שלמדתי
יש לי הרבה בעיות משמעת:
ילדים שלא יושבים במפגש ויוצאים מהמפגש . אם אני רואה שקשה להם אני אומרת להם לשבת בפינת הספר שייקראו ספר. יש ילדים שמבקשים רשות ויש גם כאלה שפתאום קמים ללא רשות וזה מרגיז אותי . לפעמים אני אומרת להם לא קיבלת רשות ושייחזרו ולפעמים בגלל שאני רוצה להמשיך במפגש אני פשוט מוותרת להם.
אני מרגישה ממש גרועה בזמן האחרון שאני לא מצליחה להשתלט על חלק מהילדים.
ברגע שאני מגיעה לצהרון ומתחילה מפגש , כבר יש שניים שלושה ילדים שמתחילים להפריע ולהשתולל . אני לא מאמינה שצריך להכריח ילדים לשבת במפגש במיוחד אחרי שכל היום היה להם מפגשים וחוגים וכל מיני נושאים לימודיים. אבל הילדים שקשה להם , הם ממש בודקים אותי בקטע מטורף. היום היה לי את היום הכי גרוע שיש. הייתה לי סייעת מחליפה וזה מאוד בלבל אותם. היו חמישה! ילדים שהפריעו ואמרתי להם לשבת בפינת הספר. בהתחלה היה שקט ופתאום הם התחילו להרעיש . יש ספסל מאוד לא כבד בפינת הספר והם כולם משכו אותו לכיוון המפגש והתחילו לדחוף את הילדים שישבו בכיסאות! אני הרגשתי בתוך סיוט!
:oops: אני מאוד מתביישת בזה ואולי אני לא צריכה להיות גננת . אני מרגישה זוועה! יותר מאוחר , חלק מהילדים האלה התחילו להפוך שולחנות וכסאות בגן. אמרתי שאני אתקשר להורים. ילד אחד ממש הפך את הכל והתקשרתי לאביו . האבא ביקש לדבר עם הילד והילד אמר לאבא בטלפון : "בלה בלה בלה " וניתק. :shock: :x
הסייעת שלי מאוד טובה ומאוד עוזרת במשמעת. אבל איזה מין גננת אני אם אני צריכה את הסייעת בשביל המשמעת?
אחרי כל ההתפרעויות יצאנו לחצר וזה נרגע. לא יכולתי להוציא אותם לפני לחצר כי בין שתיים לארבע יש שכנים שישנים והגן שלנו סמוך לבניין מגורים. אז הם יצאו בשלוש ארבעים וחמש.

ממש בא לי לצרוח , זה ממש מדכא אותי.
יש לציין שרוב הילדים מקשיבים ולא עושים בעיות.
אני לא יכולה יותר! קשה לי ! האם כדאי לי לעזוב?
איך אני מתמודדת עם הילדים האלה?
תודה
טלי83

Re: קשיים בצהרון

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 06 פברואר 2018, 22:52

שלום לך, בחרת במקצוע מספק מאוד אך לא קל. את מתארת קשיים רבים והתמודדות לא פשוטה. אני מאוד ממליצה לך להתייעץ שלא דרך הפורום, אלא פנים אל פנים. בתהליך היעוץ תוכלי לקבל הדרכה מעשית איך לנווט את כיתתך דרך סדר היום בפעילויות השונות, איך לרתום אותם לשיתוף פעולה, תלמדי להכיר את נקודות החוזק וקשייו של כל ילד ותלמדי איך לעזור לו להתמודד עם עצמו ועם דרישות הסביבה ממנו.
ממליצה לך להתייעץ עם יועצת חינוכית שעובדת בגני ילדים ובצהרונים. תוכלי להתייעץ איתי או עם כל יועץ אחר שתבחרי.
בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

Re: קשיים בצהרון

הודעהעל ידי alsec » 18 מאי 2018, 11:59

אשתי מתמודדת עם אותם קשיים.
בעלים, - ועוד.
alsec