גמילה מחיתולים

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

גמילה מחיתולים

הודעהעל ידי הילי » 05 יוני 2018, 14:05

הי, ביתי בת שנתיים ושמונה חודשים והתחילה תהליך של גמילה לפני שבועיים. בבית היא כמעט עם אפס פיספוסים, גם בקניון, בבריכה וכו. אבל בגן היא רוב היום מפספסת. גם קקי. קשה לי עם העניין שכל יום זורקים לי תחתונים ומכנסיים, אני לא אעמוד בזה כלכלית.... האם עדיף להחסיר אותה לחיתולים בגן? ובבית תחתונים? שנה הבאה היא תיכנס לגן עירייה, אני חייבת לגמול אותה עד אז.. כרגע היא בגן פרטי של 12 ילדים. חלקם גמולים.
אשמח לתגובתכם המהירה
הילי
הילי

Re: גמילה מחיתולים

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 09 יוני 2018, 18:51

שלום לך,
גמילה מטיטולים תלויה בבשלות הרגשית של הילד (היכולת שלו להרגיש מספיק בנוח, מספיק בטוח לשבת על האסלה או הסיר ולהוציא את צרכיו), בבשלות פיזיולוגית (היכולת להתאפק) ובבשלות השכלית (הבנת התהליך). הבשלות הקשה להשגה היא הבשלות הרגשית. גמילה מטיטולים לא תלויה בזמן כזה או אחר וודאי לא בתאריך הכניסה לגן עריה....
אם הילדה עושה את צרכיה בבית בשירותים וגם מחוץ לבית, סימן שהיא מרגישה מספיק בנוח ומספיק בטוחה לשחרר את צרכיה בין כתלי הבית וכשאתם נוכחים איתה מחוץ לבית.
היא כנראה עדיין לא מספיק בטוחה לעשות אותו הדבר בגן הילדים. אין זה אומר שצריך להחזיר לה את הטיטול. המסר יהיה שהיא לא מסוגלת, שלא סומכים עליה וזה מסר מקטין.
יתכן שבגן לא התנסתה מספיק בישיבה על האסלה או על הסיר ולכן חשה לא מספיק בטוחה, יש לבדוק האם המסרים שמעבירים בגן הם מסרים תומכים או כועסים/מקטינים?
בגן הילדים יש להציע לה בעקביות לשבת על האסלה (לא בהכרח לעשות את צרכיה בשלב זה...). אין ללחוץ עליה, לשכנע אותה, לכעוס, להפציר, לשחד. כל אלו יגרמו למאבק כוחות ולרגרסיה. יש להציע ולהעצים אותה מילולית על עצם הישיבה. אם היא מסרבת, יש להתייחס לכך בצורה עניינית ולהציע בפעם אחרת. כך יש להמשיך עד שיום אחד תסכים לשבת ובהמשך- אף לעשות.
לעניין זריקת הבגדים- אין סיבה לזרוק את הבגדים לפח. ממליצה לשים בשקית, לסגור היטב ולשלוח הביתה לכביסה.
בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 12 אורחים