הצבת גבולות לילד בן 3.5

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

הצבת גבולות לילד בן 3.5

הודעהעל ידי Odelya12 » 02 אוקטובר 2019, 20:44

הי, הבכור שלי הוא ילד מקסים בן 3.5, ילד רגיש ומתוק עם איחור בשפה שכמובן מטופל אצל קלינאית תקשורת. יש לאחרונה קושי מאוד גדול עם הגבולות שלו ואני ממש מתוסכלת וכבר לא יודעת איך להגיב. ניסיתי או יותר נכון טעיתי בכל הטעיויות , אם זה פרסים או עונשים, ולפעמים גם כעס( מהתסכול) ושום דבר לא עזר.למשל למרות שהוא יודע שמאוד מסוכן לרוץ לעבר הכביש, תמיד כשאוספת אותו מהצהרון רץ אל הכביש למעלה. למרות שאני מסבירה שוב ושוב שזה מאוד מסוכן ועלול להיפצע הוא עושה זאת שוב ביום שלמחרת. היום למשל היינו בסופר יחד עם אחיו הקטן, ביקשתי ממנו שלא יתרחק ממני כי יכול ללכת לאיבוד אבל הוא לא הקשיב ובסוף הלך לאיבוד ובכה ( לא התרחק המון אלא היה מרחק של 2 קופות ממני). גם פעולות יומיומיות כמו לאסוף צעצועים או לנעול את הנעליים לבד הוא לא משתף פעולה ומחכה שאני אבוא ואלביש אותו או אאסוף יחד איתו את הצעצועים. אני מדברת איתו המון ומנסה להסביר לו שזה חשוב וכך צריך. מעבר לזה משתדלת מאוד לעודד אותו ולתת חיזוקים. פעם כשלא רצה לנעול נעליים דיברתי איתו ואמר לי שהוא רוצה שאני אעשה את זה כך שהוא מודע לזה אבל זה לוקח ממני המון כוחות. אני מגדלת את הילדים ללא עזרה מהמשפחה ובעלי חוזר מאוחר ולא מעורב בחינוך הילדים. מה אפשר לעשות?
Odelya12

Re: הצבת גבולות לילד בן 3.5

הודעהעל ידי ilyam0408 » 13 אוקטובר 2019, 20:23

היי.
מכיר את הבעיה גם לי הייתה כזאת. האמת שמה שעזר לי זה ההבנה שאני לא בדיוק יודע איך לדבר נכון לילד שלי ואני לא בטוח שעונשים או דברים כאלה יכולים לעזור ממש... מה שעזר לי ממש זה ללמוד 6 עקרונות שכנוע מעניינים. אמנם זה באמת 6 עקרונות לשכנוע אבל זה מלמד אותך איך לדבר לאנשים ככה שיקשיבו לך, ממליץ לך בחום לנסות את זה. בהצלחה! לקבלת 6 עקרונות השכנוע - תלחצי כאן :) >> http://bit.ly/Persuasion_Secrets
ilyam0408

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 3 אורחים