התנהגות תינוקית

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

התנהגות תינוקית

הודעהעל ידי rgny4743 » 20 יולי 2015, 17:23

טליה שלום,

יש לי שתי שאלות ואשמח לעצה ממך

1. הבן הגדול שלי בן שש יש לו התנהגות מאוד ילדותית..אם זה בדיבור שלו (לא תמיד), הוא לפעמים מדבר בטון ילדותי מאוד, אם זה בתנועות ובהתלהבות מדברים "שטותיים"
השאלה שלי כיצד ניתן להפסיק את ההתנהגות הילדותי הזו?אני מבינה שהוא עדיין ילד..והוא קטן עדיין..אבל יש מצבים שהייתי רוצה שיתנהג בבגרות.אני יודעת שבפעמים קודמות את אמרת לי לתת לו לעשות דברים בעצמו,הוא באמת עושה הכל לבד,מכין לעצמו את התיק לחוגים..הכל הכל בכוחות עצמו.הוא אחראי להכנת השקו בימי שישי..כך שאנחנו מנסים לתת לו תחומי אחריות שיהיה אחראי עליהם.אשמח לעצות בנושא הזה

2.לפני חודש וחצי אחד הבתים במקום שבו אנחנו גרים נשרף (תודה לאל לא היה שם אף אחד),אני ובני הקטן בן 3.7 הסתכלנו מהחלון וראינו את הכבאיות ואת העשן..אגב כל מה שראינו זה כבאיות ועשן.זה היה די קרוב אלינו כך שיכולנו להסתכל מהחלון.יום למחרת ביקרנו במקום וראינו שהכל נשרף..מאז המקרה הבן שלי שואל הרבה למה הבית נשרף?(אני כמובן עונה ומסבירה לו)
לאחרונה שמתי לב שהוא משחק בלגו והוא סיפר שבנה בניינים וכולם נשרפו והכבאיות באו לכבות את האש..
השאלה שלי האם זה לא משהו טראומתי בשבילו? האם יכול להיות שהוא נבהל מזה ועכשיו הוא מתעסק בזה ושואל?
אשמח לעצה גם בנושא הזה
תודה!
rgny4743

Re: התנהגות תינוקית

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 26 יולי 2015, 17:39

שלום לך, לשאלתך הראשונה, נסי לתאר מצבים בהם ילדך מדבר בקול ילדותי. מתי זה קורה ובאיזה הקשר? ממתי הוא מתנהג כך?
האם חל שינוי כלשהו בחייו או בחיי דמויות משמעותיות בחייו?

לשאלתך השנייה, כשבנך משחק בלגו ועוסק בשרפה שראה, הוא מעבד את החוויה שחווה וזה טוב ונכון. הוא היה עד לחוויה דרמטית שמעסיקה אותו ואת דמיונו. לכן, הוא שואל שאלות ומעבד את החוויה דרך משחק. אם העניין מעסיק אותו תוכלו אולי לקחת אותו לתחנת מכבי אש ולהסביר לו כיצד מכבי האש או לוחמי האש מגנים עלינו. תוכלי לקנות לו כבאית קטנה שישחק בה. כשאת עונה על שאלות, העבירי גם מסר אופטימי - כשיש שרפה, לוחמי האש מגנים על האנשים בסביבת האש, מחלצים אותם ומכבים את האש. מסר שכזה ירגיע את הילד והוא יחוש בטוח שיש מי ששומר עליו.
וכמובן, בכל מצב של שינוי או חוויה דרמטית, חשוב לשמור על השגרה והגבולות הברורים שנוסכים ביטחון.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי rgny4743 » 30 יולי 2015, 17:40

טליה שלום

תודה על התשובות
לגבי השאלה השנייה שלי,כתבת בתשובתך להעביר לילד מסר אופטימי.העניין הוא שהוא יודע שהבית כולו נשרף,ושאי אפשר לחזור לגור בו.
אז איך אוכל להגיד לו על כך משהו אופטימי? אמנם הן כן השצלטו מהר ומנע התפשטות שריפה אבל הבית שרוף ולא ניתן לגור בו
תודה
rgny4743

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 08 אוגוסט 2015, 22:37

עניתי על כך וגם כתבתי מהו המסר האופטימי ולמה התכוונתי. קראי שוב את תשובתי.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 7 אורחים