חברות

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

חברות

הודעהעל ידי Koren » 03 אוגוסט 2015, 11:31

שלום רב,
הבן שלי בן 2.10 חודשים חבר טוב ומקסים וילד מאוד מאוד רגיש.
יש לנו בת של חברה בת גילו שהם מכירים מגיל לידה בזמן האחרון היא מרבה לומר לו בזמן משחק כשהיא מרימה את קולה באסרטיביות : " אני לא חברה שלך יותר"
ניסיתי לראות האם זה בעקבות משהו צודק אבל לא היא לא אוהבת לחלוק וכשהוא ניגש לשחק איתה במשותף היא אומרת לו זאת וגם בסיטואציות אחרות .
ברגע שזה קורה הילד עושה פרצוף נעלב (אמיתי כמובן) אומר לי מה שהיא אמרה לו ועומד לבכות .
אני רוצה לעזור לו להתמודד ,
כמה פעמים חשבתי לעצמי מה נכון לומר לו - הדבר קורה מול ההורים שלה אני רוצה לומר משהו שיעזור לילד שלי מצידי גם להיות נוקבת .
כמובן שההורים שלה מדברים איתה אבל זה לא עוזר היא חוזרת על זה שוב ושוב.
אשמח לעזרה ואם יש צורך בפרטים אוסיף.
Koren

Re: חברות

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 08 אוגוסט 2015, 22:44

שלום לך, ילדה בת שנתיים ועשרה חודשים היא ילדה קטנה שעושה את צעדיה הראשונים בעולם החברתי ומגששת שם את דרכה. היא עדין לומדת איך מתייחסים לילדים אחרים, כללי מותר ואסור.
היא גם מרגישה את המתרחש בסביבה שלה ואם היא אמרה משפט כלשהו והוא זכה לכל כך הרבה תהודה, הרי ששווה לחזור עליו שוב.....
לכן, בפעם הבאה שנאמר משפט כזה, הסבירי לבנך שכרגע הילדה לא מעוניינת לשחק, שלפעמים ילדים רוצים לשחק ולפעמים- לא והציעי תחליף. שחקי את איתו ביחד והשאירי לו חוויה וזכרון נעימים. אם האווירה תהיה רגועה, נעימה ומעניינת, תגלי שהילדה מהר מאוד חוזרת ורוצה להצטרף למשחק.....
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים