חברויות בגן בגיל שנתיים וארבע

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

חברויות בגן בגיל שנתיים וארבע

הודעהעל ידי amimaya » 18 אוקטובר 2016, 14:01

מאיזה גיל אפשר לצפות לחברויות בגן?
עומר בת שנתיים וארבע, מאוד וורבלית ומאוד עדינה. יש לה חברה שלא איתה בגן שהן משחקות מדהים ביחד.
כשאני שואלת את עומר עם מי היא שיחקה היום בגן היא אומרת את השמות של הגננות, אני לא שומעת שום שם של ילד/ה מהגן.
היא מבקשת לפעמים אחרה"צ לפגוש חברים- אני שואלת איזה והיא לא אומרת
כשאני שואלת אותה מי החברים שלה בגן היא אומרת לי : "אין לי חברים בגן" שזה קורע לב לשמוע- לא יודעת כמה נכון אבל עדין קשה לשמוע.
כששאלתי את הגננות עם מי היא משחקת הן לא ענו תשובה בדיוק- אמרו שהיא מעסיקה את עצמה לבד מאוד יפה (שאת זה אני יודעת שהיא עושה, אבל היא גם יודעת לשחק בערך עם חברים)
זו ציפייה מוקדמת מדי אולי שהיא עכשיו תדבר על חברים מהגן?
לגיטימי שאבקש מהגננות שינסו "לשדך" לה חברה בגן?
amimaya

Re: חברויות בגן בגיל שנתיים וארבע

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 26 אוקטובר 2016, 19:53

שלום לך, ילדתך רק בת שנתיים וארבע. עד לא מזמן היא שיחקה רק ליד ילדים אחרים. היא עושה את צעדיה הראשונים בעולם החברתי ומתחילה ליצור קשרים ראשוניים, בסיסיים וקצרים מאוד בהתאם לשלב ההתפתחותי בו היא נמצאת. ילדים בגיל הזה מתחילים לשחק עם ילדים אחרים, אך המשחק הוא קצר. הם זקוקים לתיווך של מבוגר כדי להאריך את משך המשחק ולהעמיק את תוכנו. וזה בסדר. בגיל הזה גם אין ממש חברויות. הילדים משחקים עם הילדים כולם. לפעמים יש העדפה לילד מסוים ועדיין, לרוב ילד ישחק עם ילד מזדמן בקבוצה ואחר כך עם ילד אחר ועדיין- הרבה מאוד ליד ילדים אחרים.
תוכלי להזמין ילד מהגן הביתה וגם בתיווך שלך המשחק צפוי להיות קצר והילדים עדיין ישחקו אחד ליד השני כשמידי פעם יתייחסו זה לזה בדיבור, במבט או בלקיחת המשחק אחד מהשני.
תוכלי לשאול את הגננת האם בתיווכה של הגננת נוצרים קשרים קצרים עם ילדים אחרים?
תוכלי לקרוא על כך בהרחבה בספרה של ד"ר עדה בקר "לגדל ילד חברותי".
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים