משחק חופשי סביב שולחנות בגן

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

משחק חופשי סביב שולחנות בגן

הודעהעל ידי ציפורה » 25 אוקטובר 2018, 22:46

אני רוצה להתייעץ ומקווה שאוכל לקבל תשובה .
ביתי בת 3 ונכנסה לגן עירייה.
לפני הגן הייתה איתי בבית.
הגננת אמרה לי שבגן לא משחקת סביב שולחנות.
כן משתתפת במפגשים,עושה יצירות , וכן משחקת בפינת הבובות ובחצר .
הגננת חושבת שיש לה קושי במשחק חופשי זאת אומרת שהיא יכולה להיות בשולחן שיש שם פאזל לדוגמא ולא תשחק. או עוד כל מיני משחקים שונים ופשוט תיהיה שם אבל לא תשחק .
מציינת שבבית היא כן משחקת .
לדעתה בגלל שכבר עבר חודש שלם שהיא לא מתנסה יש בעיה רגשית וחשבה שאולי יעזור לה מרפה בעיסוק או מדריכה שתעבוד איתה בקבוצה קטנה ותעשיר אותה מהבחינה הזאת.
אני מאד מתלבטת ולפי מה שאני מכירה אותה פשוט לוקח לה זמן להיפתח וכנראה שזה מה שמניע אותה לא לשחק כי עדיין לא מרגישה נוח.
כאשר שאלתי את הבת שלי למה היא לא משחקת? אמרה שזה לא מעניין אותה ושמשעמם לה.
השאלה אם באמת יכול להיות שאין לה עניין או שפשוט משהו דורש ממנה התאמצות ולכן נמנעת ?
אשמח לתובונות ועצות.
ציפורה

Re: משחק חופשי סביב שולחנות בגן

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 30 אוקטובר 2018, 17:29

שלום לך, תקופת ההסתגלות לגן התחילה באופן מעשי רק בחודש אוקטובר לאחר החגים. חודש ספטמבר היה חודש מלא חגים, עם חופשות וחזרה לגן, כך שלא באמת היה רצף בו הילדים התנסות בשהות ממושכת ושגרתית בגן. כך שהייתי ממתינה לפחות חודש אחד שלם כדי לראות אם חל שינוי בהתנהגות הילדה. במהלך החודש הזה חשוב שהגננת תשחק עם הילדה באופן עקבי כל יום במשחקים שהיא חושבת שהילדה מתעלמת מהם. בכל יום תבחר משחק אחר. האם כשהגננת משחקת איתה חל שינוי?
חשוב להיות קשובה לדעתה של הגננת, חשוב לראות אם חל שיפור כעבור חודש. אם עדיין הילדה נמנעת והגננת ממשיכה להמליץ על התייעצות, אינני רואה בכך כל רע.
תמיד טוב להתייעץ ולקבל תשובה מקצועית וברורה על יכולות הילדה -קשיים וחוזקים והאם יש צורך בעזרה נוספת או לא.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי ציפורה » 04 נובמבר 2018, 11:05

תודה על המענה טליה.
דיברתי עם הגננת והיא אמרה שאני חייבת להחזיר לה תשובה עוד השבוע.
לדעתה לא יעזור עוד חודש מכיוון שהיא חושבת שהזמן לא ישנה כלום כי אפילו שהיא יושבת איתה ומזמינה אותה אישית לשחק היא פשוט תשב אבל לא תשתף פעולה למרות שהיא כן רואה שהיא רוצה. . ושהיא כן יכולה להשוות עם ילדים אחרים בגן שכן מסוגלים לשחק ולשבת סביב שולחנות בלי קשר לתקופת ההסתגלות .
אני ממש מתלבטת מכיוון שבבית היא כן משחקת במשחקים שהיא ציינה אבל כנראה בגן משהו עוצר בעדה ולכן היא חושבת שעבודה פרטנית עם המדריכה כרגע זה מהנשיעזור לה.
ציפורה

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 28 נובמבר 2018, 21:25

שלום לך, כדי להחליט אם נדרש אבחון, יש לצפות בהתנהלות הילדה בגן. הגננת רואה וצופה בילדה במשך שעות ארוכות, כך שחשוב להקשיב לשיקול דעתה.
אין כל רע בהתייעצות. מקסימום- הכל בסדר ואם יש בעיה כלשהי- טוב לדעת כמה שיותר מוקדם, כדי לשפר ולקדם את יכולות הילדה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 11 אורחים