"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

פגמים חמורים במערך האבחון לילדים לקויי למידה

פגמים חמורים במערך האבחון לילדים לקויי למידה, מתוך הדו"ח של האקדמיה הלאומית למדעים אנו למדים כי החלטות החורצות גורלם של תלמידים רבים המאובחנים כליקויי למידה , מבוססות על מבחנים לא מהימנים . מאמר מעיתון ה"ארץ"

מסע הילד כגיבור: קבוצת "מבוכים ודרקונים" כמשחק חברתי טיפולי

מאמר מתוך אתר הפסיכולוגיה העוסק בבחינת הפוטנציאלי הטיפולי של שימוש במשחק מבוכים ודרקונים , בעבודה הטיפולית. המשחק "מבוכים ודרקונים" הוא משחק תפקידים בו יוצרים הילדים עולמות דימיוניים, ומעצבים את ה"מציאות " החדשה כרצונם.

טיפול בילדים: על ההחלטה ההורית באיזה מהאחים לטפל

ד"ר חנה דויד באמצעות 3 דוגמאות טיפוליות מעלה את המורכבות שבפניית ההורים לטיפול . הדוגמאות מצביעות על כך שלעיתים לאו דווקא הילד שבגינו פנו ההורים לטיפול הוא הילד הזקוק לו ביותר לסיטואציה כזו יש השלכות טיפוליות ואתיות עליהן מדברת המחברת במאמרה זה.

מוות בעריסה: כך תפחיתו את הסיכון

מוות בעריסה: כך תפחיתו את הסיכון

איך להפחית את הסיכון למוות בעריסה. חוקרים טוענים שההנחיה להשכיב תינוקות על הגב מפחיתה לבדה את התופעה ב־40 אחוזים. כדאי גם להפסיק לעשן בזמן ההריון. טיפים להורים לקטנטנים .

קשרי גומלין ושותפות: יחסי הורים ומערכות חינוך בגיל הרך

שיתוף הורים במסגרות לגיל הרך צריכים להוות חלק בלתי נפרד ממדיניות החינוך בארץ טוענת ד"ר תמר ארז במאמרה. שכן דפוס ההתקשרות של הילד, דפוס הקשר בין הילד למחנכת , והקשר בין הורים למסגרת החינוכית הם הבסיס ליצירת סביבה תומכת להתפתחות תקינה של הילד.

אמא מחליפה

מיומנויות הוריות אינן נרכשות בלמידה בבית הספר זהו התפקיד אליו אנחנו אכי פחות מוכנים. פרוייקט אמא מחליפה שמופעל ברמת גן , בא לאפשר לאימהות הטריות לויי בשלבי ההורות הראשוניים שלהן.