"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

עבודה עם הורים במסגרות חינוכיות ביתיות

עבודה עם הורים היא מרכיב חשוב בעבודתן של הרכזת והמטפלת, ערכת ההדרכה של ד"ר עדה בקר וליזי דוידי, מעלה סוגיות ביחסי מטפלת הורים, תפקיד המטפלת בבניית הקשר עם ההורים, ומעורבות ההורים במסגרת החינוכית .

המשחק בגיל הרך

ערכת ההדרכה של ד"ר עדה בקר וליזי דוידי בנושא המשחק, ילדים לומדים דרך המשחק, הם מסוגלים להפוך כל אביזר למשחק. ערכה זו עוסקת בהגדרת המושג משחק, חשיבות המשחק להתפתחות הילד, סוגי המשחק השונים , שלבים בהתפתחות המשחק, ואביזרי משחק.

ארגון סביבה חינוכית במסגרות לגיל הרך

ד"ר עדה בקר וליזי דוידי בערכת הדרכה זו בנושא ארגון סביבה חינוכית, שמות דגש על חשיבות ארגון הסביבה החינוכית שתיהיה מותאמת לילדים לצרכיהם ותאפשר התפתחות אופטימאלית לילדים. שכן התפתחות זו תלויה גם באיכות יחסי הגומלין בינם ובין העולם הסובב אותם.

ארגון סדר היום במסגרות חינוכיות ביתיות

ערכת הדרכה של ד"ר עדה בקר וליזי דוידי בנושא סדר יום במסגרות חינוכיות וביתיות . הערכה עוסקת בתרומת סדר היום להתפתחות הילד ולעבודת המטפלת, הגורמים המשפיעים על ארגון סדר היום, מהם העקרונות לבניית סדר יום וכמה דוגמאות לסדר יום במסגרת חינוכית.

ערכת הדרכה בנושא תצפיות על ילדים

ד"ר עדה בקר וליזי דוידי מביאות את הכלי של תצפיות על ילדים במסגרות החינוכיות כחלק מתהליך העבודה במסגרת החינוכית. כלי המאפשר ללמוד את הילד, התפתחותו צרכיו ולבנות עבורו תוכנית חינוכית אישית.