"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

המחקר קובע: הגנטיקה היא המרכיב המרכזי בסיכון להתפתחות אוטיזם

הגנים אחראיים ל 80% מהסיכון להתפתחות אוטיזם אצל ילדים, מחקר עצום בתחום מראה לנו על מה ההורים צריכים לשים תשומת-לב. (Genetics By Far The Biggest Factor In Autism Risk, Study Says, by Catherine pearson) במשך עשורים, חוקרים והורים חיפשו רמזים לסיבות להתפתחות אוטיזם אצל ילדים, שהיום משפיע על 1 מכל 59 ילדים שנולדים בארה"ב. המחקר

מחקר השוואתי של שיטות האיתור המוקדם של עיכובים התפתחותיים

מאמר מאת: מרגלית נבון ואירית ויזל עתידה של כל חברה תלוי ביכולתה לטפח את בריאותו ורווחתו של הדור הבא. בעשורים האחרונים למדנו שבמדינת ישראל ישנה תמימות דעים במערכות הבריאות והחינוך לגבי חשיבות האיתור המוקדם של לקויות התפתחויות בגיל הרך (יהב, 5132 ). הילדים של היום יהפכו לאזרחי המחר, לעובדים ולהורים. מכאן שהתפתחות הילד היא בסיס

פתרון בעיית הפרעת שינה אצל תינוקות ופעוטות

המאמר מסכם מחקר שנערך במינכן בתוכנית לטיפול בבעיות שינה.
המחקר בדק 80 ילדים עם הפרעת שינה בגילאי 6-28 חודשים. ההורים מלאו שאלונים על דפוסי הפרעת השינה של ילדיהם בזמן הפניה, במהלך הטיפול ולאחריו. הממצאים מצביעים על שיפור בסיום הטיפול וההורים ציינו הקלה.

חלמתי חלום על צבע אדום -מצבי חירום ושינה אצל ילדים בגיל הרך

למצבי מלחמה וחירום השפעה ניכרת על מצבם הרגשי של מבוגרים וילדים כאחד. הדחק הכרוך בשיבוש שגרת החיים ובהתמודדות עם אזעקות, שהייה במרחבים מוגנים, גיוס הורים למילואים וכדומה עשוי לגבות מחיר כבד במיוחד עבור ילדים צעירים. הדחק בא לידי ביטוי בהופעתם של סימפטומים של חרדה כמו דיכאון, עצבנות, קשיי ריכוז והרטבה בקרב ילדים ועוד. אחד מתחומי התפקוד המועדים לפגיעה בתקופות כאלה הינו תחום השינה.

הפרעות ובעיות בשינה אצל ילדים עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD)

המאמר עוסק בכלים לאבחון בעיות שינה אצל ילדים כתורם לתמונה הדומה להפרעות קשב וריכוז ולכן חשוב מאד לאבחן מוקדם את מקור הבעיה. למאמר מצורף שאלון לאבחון ראשוני של בעיות שינה אצל ילדים.

טיפול אינטגרטיבי בלקויות למידה וקשב: נוירופידבק כאפשרות לתיקון

המאמר עוסק בנושא הפרעות קשב וריכוז יוסי ארנרייך מציג גישה טיפולית חדשה המתבססת על ההשערה כי ללקויות למידה וקשב יש בסיס ניורולוגי. הוא מציע טיפול אינטגרטיבי בלקויות למידה וקשב המתייחס לכל האספקטים של ההפרעות הללו- הניורופידבק. המחבר מביא דוגמא לטיפול הממחישה את היתרונות של גישה טיפולית .