"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

היבטים חינוכיים, ספרותיים ולשוניים בסיפור "קשקוש מקושקש" מאת נגה אלגום

המאמר מתייחס להבטים הספרותיים והלשוניים של הספר "קשקוש מקושקש של נוגה אלגום, עוסק בילד החריג מכל היבטב , מהגר, חריג פיזית ועל הצורך לקבלו כנורמלי.הוא משמש ככלי להעברת מסרים לילדים על ההתייחסות לשונה והחשיבות שבה קושקוש עצמו תופס את עצמו כמו שקושקש עצמו מסכם זאת "תלוי איך מסתכלים"

שומיש ודודתו

מאת: משה מאלר על ספרה של שהם סמיט, "דודה לאה מאת: שומיש" איורים: נטלי וקסמן-שנקר, הוצאת כנרת צריך כישרון רב לחבר יציאה מופלאה לילדים כמו "ניסים ונפלאות". ונדרש כשרון רב לא פחות לכתיבת ספר ילדים אודות היוצרת, לאה גולדברג, והרקע לכתיבתה של יצירת מופת זו. על מנת להנגיש לילדים את אישיותה המורכבת ואת חייה הלא-פשוטים

הוּגוֹ וְהַגִיגִית – ספר ילדים לגיל הרך

הוגו והגיגית – ספרות ילדים לגיל הרך. המאמר עוסק בנושא פשוט כמו השם שנתנו לך הוריך בלידתך, והאם יש בכוחו של הילד לבחור לעצמו שם אחר הוא מספר על כוחה של אסרטיביות, של עמידה אמיצה כנגד נסיונותיהם של מורים, ומבוגרים בכלל, לכפות על הילדים שֵּם כְּגִיגִית.

ספרי ילדים לגיל הרך במגזר החרדי – מבט אחר

ספרי ילדים לגיל הרך במגזר החרדי – מבט אחר. מאמרו של משה מלר הטוען כי מאמרים רבים נכתבו בעת האחרונה במטרה לנגח את ספרות הילדים החרדית. לפניכם ניסיון ראשון מסוגו להֵפריך את הטיעונים הללו.

הערכים הגלומים בספרות הילדים של הגיל הרך

המאמר עוסק בספרות ילדים לגיל הרך ככלי להעברת נורמות וערכים חברתיים לילדים. במחקר בדקו טקסטים ספרותיים לגיל הרך וההשתמעויות החברתיות ערכיות הגלומות בהן, ואיך טקסטים אלה משמשים את המחנכים ככלי להנחלת ערכים.

הסופרת דבורה עומר

סופרת הילדים והנוער דבורה עומר הלכה לעולמה בגיל 80 , גודלותה של דבור עומר שכתבה לפעוטות, לילדים ולבני נוער באותו להט, ואנו העוסקים בגיל הרך תמיד נזכור את ספריה, "מגדל של קוביות בניתי" ו"הנשיקה שהלכה לאיבוד" סיפורים עליהם גידלנו דורות של ילדים.