"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

הורות לילדים צעירים חולי סוכרת: התבוננות והדרכה לאור מודל: "מחומש ההורות"

מודל מחומש ההורות מציג דרך התבוננות מקיפה בהתנהגות הורית מיטבית המאפשר להורים לילדים עם סוכרת נעורים להתבונן בהורות שלהם ולחשוב על התנהגותם ביומיום. המודל מתייחס לחמישה עקרונות של התנהגות: שותפות בין הורים, מנהיגות הומאנית, אהבה ללא תנאי, עצמאות והנהגת כללים. באמצעות מחומש ההורות, הורים מבינים את הצרכים הרגשיים של הילדים ובמקביל את ההתנהגויות ההוריות המתבקשות בכדי להיענות לצרכים אלה.

טיפים להורים לתינוקות ופעוטות במהלך המגפה

טיפים שעשויים לעזור להורים לתינוקות ופעוטות במהלך ההתמודדות עם מגיפת הקורונה, כעדי לאפשר שמירת שגרה לילדים ולעודד אינטראקציות חברתיות מרחוק למרות הצורך בבידוד חברתי. ואיך ניתן להפעיל את הילדים גם בתנועה במסגרת השגרה החדשה.

התנהגות הורית מיטבית על פי "מחומש ההורות": רוטינות שינה ואיכות שינה בקרב ילדים בגיל הרך

סיכום מחקר של גב' שחר אבן טוב, בהנחיית פרופ' דורית ארם .תוצאות המחקר מצביעות על קשר בין טיבן של התנהגויות הוריות על פי מודל מחומש ההורות לבין איכות שנתם של ילדים בגיל הרך.

קידום מוגנות ברשת החל מגיל הגן- ממצאי תכנית התערבות

ד"ר קורל ושחר ופרופ' דורית ארם במחקר הנוכחי, הן הסבנו את תשומת לב ההורים בסדנה מקדימה לנושא האתיקה באינטרנט. הן עודדנו את ההורים ובקשנו מהם לדאוג שילדיהם יכבדו את הילדים הכותבים בפורום, יגיבו לילדים שכתבו פוסטים ויכתבו בטון אמפתי. כמו-כן, עודדו את ההורים לעזור לילדיהם ליצור יותר קשרים חברתיים במהלך ההשתתפות בפורום, בעיקר במידה וילדיהם מתקשים חברתית