"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

מה בין התנהלות שגרתית בגן הילדים לפגיעה מינית בילדות ובילדים

אחד העקרונות החשובים בלימוד מוגנות מינית הוא ללמד ילדים וילדות לומר לא! באסרטיביות ואפילו בצעקה. לא למגע פולשני. לא להצעות מסַכנות, לא למצבים שמעוררים אינטואיטיבית אי נוחות. כדי ללמד ילדות וילדים את חשיבות אי ההסכמה, אי הציות, הסירוב, עלינו לאפשר אותם ואף לעודד אותם. אנחנו מעודדות ילדים לפתח אמפטיה וסולידריות חברתית וטוב שכך אלא שערכים אלו דורשים גם בחינה ביקורתית. עלינו לשים להם סייגים שאם לא כן, מבלי משים, אנחנו "מחנכות" ילדים וילדות מְרַצים וצייתנים ומכשירות את הקרקע לניצולם.

"זום" בא לגן: הפעלת ילדי גן בלמידה מרחוק בימי הקורונה

המציאות המיוחדת בה אנו חיים כתוצאה מהתפשטות הקורונה מציבה בפני הגננות אתגרים חדשים ורבים. הגננות נאלצות להעתיק את מערך הלימוד והחינוך ממרחב הגן אל המרחב הווירטואלי, תוך שימוש בטכנולוגיה חדשה ולקיים למידה מרחוק.העולם הווירטואלי מאתגר את כולנו אך את הגננות במיוחד הן צריכות להתאים את העולם הטכנולוגיה לצרכיהם של ילדים בגילאי 3-6 . המחקר בדק 30 גננות ששעובדות במשרד החינוך לתחושותיהם האישיות, דרכי התקשורת עם הילדים, החומרים הפדגוגיים שנשלחו לילדים, ותגובות ההורים.

בחיפוש אחר גן ילדים? האתר שיעזור לכם לבחור נכון יותר

מהיום הורים לתינוקות ופעוטות יכולים למצוא גן ילדים בקלות באזור מגוריהם ולקרוא חוות דעת אמיתיות של הורים מהגן. אתר בדרך לגן הוא מיזם אינטרנטי חברתי הממפה להורים את כל המסגרות לגילאי לידה עד שש שנים באזור מגוריהם. האינדקס המעודכן כולל גנים ומשפחתונים פרטיים, מעונות יום וגני עירייה ומסתמך על שיתוף מידע בין הורים מכל חלקי

ארגון הגננות: לא ללמד ילדי גן על השואה

ארגון גננות מחנכות קורא לגננות: אל תלמדו ילדי גן על השואה. "לימוד השואה בגני הילדים מגיל שלוש עד שש, שנה אחרי שנה, פוגע בהם וגורם נזקים וטראומות. ודאי שלא מקנה להם הבנה או ערכים כלשהם", אומרת דורית חזן, יו"ר ארגון גננות מחנכות. לדברי חזן: "פקידי משרד החינוך, היושבים במגדל השן, חושבים שאפשר להסביר את נושא

פינלנד מערכת החינוך הטובה בעולם

מערכת החינוך בפינלנד בכלל והחינוך לגיל הרך בפרט, נמצא במקום הראשון בעולם, למרבה הפלא כששואלים את אנשי החינוך כיצד הגיעו לכך הם מציינים בענווה שאת מודל החינוך הם העתיקו לפני 40 שנה ממדינתנו הקטנה.

חינוך לעצמאות ואחריות בגיל הרך

החינוך לעצמאות ואחריות בגיל הרך מתחיל אצלנו , אנחנו כהורים צריכים ללמוד לשחרר, ולאפשר לילד להתנסות על פי גילו. אנחנו גם צריכים לסמוך עליו שהוא יכול. נכון, כשהוא מתחיל לזחול קרוב לודאי שגם יתנדנד קצת קדימה, ייפול ויבכה, יתחיל ללכת, ייפול ויבכה שוב. אך ככל שהתגובות שלנו יהיו רגועות ומרגיעות הוא יעז יותר. זהו תחילתו של תהליך ארוך של חינוך הילד לעצמאות ולאחריות.

מדור לדור: הקניית נושא השואה לילדי הגן

מטרת מאמר זה היא לחשוף את הגננות לנושא חשוב זה, ולתת להן כלים מנחים בהבנת הנושא ודרך הוראתו בגן. לימוד נושא השואה בגיל הרך מצריך הבנה של מושגים מורכבים. ישנם מושגים רבים שהילדים בגיל הגן אינם יכולים להבין את משמעותם, כך לדוגמא: מהו גטו? זיכרון? נאצים? וכו'. כשאנו רוצות להסביר מושגים אלה בגן, לנו המחנכות אין תבניות מקבילות שאנו יכולות להכניס במושגים אלה, על מנת שהילדים יבינו אותם. כלומר, הילדים לא נתקלים במושגים אלה בחיי היום יום, ולנו המחנכות קשה למצוא מילים נרדפות שיסבירו מושגים אלה.