"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

אתרים מומלצים להורים

Emama

אתר ותיק בארץ בנושא הורות ולידה. מציע מגוון גדול ומקיף של נושאים.
לידה ראשונה באינטרנט, הרשמה לגן הילדים, הודעות על הצגות ילדים, מתכונים, התייחסות לגידול תאומים, ימי הולדת לילדים, שלב אחר שלב – על הטיפול בתינוק מא' ועד ת', התייחסות משפטית וסטטיסטית למשפחות חד הוריות ומידע על הגבר בכל הנוגע ללידה והורות.
לגבי הנושאים הבאים ניתן למצוא באתר מידע מקיף ומאמרים קצרים על בריאות, תזונה, פסיכולוגיה, טיפוח, זוגיות, תורשה, חינוך, פנאי, חוק ומשפט ובטחון ובטיחות.
הנושאים הם: הריון, לידה, הורות, תינוקות, ילדים וזוגיות. במסגרת נושאים אלה ניתן למצוא מידע על עצות לגבי התפתחות העובר, אינדקס בתי חולים ליולדות, מידע על לידות טבעיות, מידע על מחלות ילדים, רעיונות לפעילות מומלצת עם ילדים, על פגים, חשיבות המגע עם התינוק, הפרידה מהתינוק, גמילה, תרופות סבתא, חיסונים וילדים מחוננים.
ההתייחסות לזוגיות הינה מצומצמת יחסית לנושאים האחרים.
כמו כן באתר מידע על צרכנות לאביזרים ומשחקים לילדים, "קניון" באינטרנט, פורומים להורים מכל הסוגים ושאלות למומחים.
http://www.emama.co.il

אתר אומנות הלידה

אתר לנשים בהריון ולקראת הלידה. החומר מרוכז ונכתב ע"י רות קרני – הורוביץ.
12 דפי מידע על הרגעים הקריטיים לקראת הלידה, למשל: איך יודעים שהחלו הצירים, מה לקחת בתיק, איך ללחוץ נכון ואיך להמנע מחתך.
מידע נוסף על בניית תוכנית לידה, מאמן לידה, בלון להחדרה לנרתיק, יוגה ודמיון מודרך בלידה, תזונה להריון ואפילו התיחסות לגבר בכל התהליך הזה.
האתר מציע פורום נשים, מיילדות, רופא, פסיכולוגית, תזונאית ומדריכת הכנה ללידה.
http://www.leida.co.il

באופן טבעי

זהו שמו של גיליון דו – חודשי המופץ באופן פרטי לפי פנייה טלפונית (פרטים באתר). החומר המוצע באתר, מאמרים וקטעי עיתונות, עוסק בטיפול בתינוקות, לידה והורות באופן הכי קרוב לטבע. נכללת כאן גם סוגיית החינוך הבייתי. מעניין ללמוד על הנושאים מזוית ייחודית זו.
http://beofen-tv.co.il

אתר הירחון הורים וילדים

האתר מכיל "מאמרים" קצרים ובעלי אופי יישומי במרביתם אודות מגוון רחב של נושאים. האתר אינו נוח לגלישה מאחר ותחלופת הדפים בו היא איטית מאוד (זו לא בעיה במחשב שלכם…), גם שמות המאמרים אינם רומזים רבות על תוכנם ולפיכך מחייבים הצצה להתרשמות. עם זאת, מדובר בחומר ומידע מקצועי ויעיל לפחות בכל הנוגע לבריאות ולהריון ולידה.
תזונה ובישולים – איך להתכונן להנקה, הימים הראשונים, משברים. מתכונים ועצות לבישולים.
בריאות – רפואת ילדים שם אפשר ללמוד על מחלות ילדים בהתאמה ישית לגולש/ת על פי גיל הילד או תת קטגוריה אחרת. גם מידע על טיפולים של רפואה שלימה, ליקוי למידה, בטיחות בגן, ברכב ובבית.
תחקירים – על זכויות ליולדת, מטפלת מתעללת בילדים וצעצועים המכילים חומרים מסוכנים.
משפחה – חומרים על האם (חופשת לידה, חד הורות, אובדן המיניות לאחר לידה), על האב, זוגיות, אחים, תאומים ו"סבתאות".
הריון ולידה – יומן הריון, מדריך לבתי לידה בארץ, מדריך מונחי, בריאות בהריון, יוגה וזכויות.
התפתחות – התפתחות מוטורית, שכלית ורגשית של הילד, מידע לגבי משפחתונים ומעונות וגנים, ילדים מטרידים מינית, רפלקסים בתינוק.
http://www.ifeel.co.il/page/13983

אתר ההורים של חברת רמדיה

אתר מעוצב ומעודכן המביא פרקים קצרים של מידע אודות הורות, תינוקות, לידה, הריון ופנאי.
לכל אחד מהנושאים מגוון של תת נושאים העונה לשאלות רבות, בעיקר איכותיות בכל הקשור להורות נכונה, כאשר נקודת המבט הבסיסית היא "פסיכולוגית" דווקא ופחות "רפואית".
תתי הנושאים הזוכים לטיפול וחקירה הם:
משפחות, חינוך ילדים, זכויות, זוגיות, גידול ילדים, תזונת תינוקות, טיפול יום יומי בתינוק, התפתחות התינוק והימים ראשונים לאחר הלידה, אספקטים פסיכולוגיים בגידול תינוק וילדים, לקראת ולאחר הלידה, משככי כאבים בלידה, היילוד, בריאות ובטיחות של ילדים, חוגים ומשחקים, ספרים, שירים וזמן איכות עם הילד, גוף האשה בהריון, פוריות, בדיקות הריון ועוד.
http://www.new-remedia.co.il

טיפת חלב ברשת

האתר של טיפת חלב ברשת מעניק מידע קונקרטי ותמציתי אודות הריון, לידה, הנקה ונושאים בהתפתחות הילד, לפי קטגוריות גיל, מלידה ועד 5. הנושאים: ראייה, שמיעה, משחק, שינה, שפה, מוטוריקה וגן הילדים. בסופו של כל פרק ישנן שאלות שכיחות בנושא שהתשובות להן עשויות לעניין את כולם. החומר מוגש באופן נוח ותמציתי.
http://www.tipa.co.il

kidin – להורים וילדים

אתר בעברית עם אופציה לאנגלית וצרפתית, העוסק בילדים בגיל הרך גילאי 0-6. האתר נכתב ע"י מומחים בטיפול בילדים ובספרות ילדים.
באתר מגוון רחב של מאמרים – קטעי מידע שנכתבו בייעוץ הפרופסור עמירם רביב. בכל אחד מהמאמרים מדור מיוחד של עצות מעשיות בתחום. בין הנושאים המצויים באתר –
התפתחות המוסר, התפתחות השפה, התפתחות כישורים חברתיים, התפתחות רגשית, חושים, מזג, פחדים, הצבת גבולות, בשלות לכיתה א', הרגלי שינה ואכילה, ביישנות ועוד.
פעילויות – באתר המלצות מלוות בתמונות שימושיות לפעילויות משעשעות וחינוכיות לילד או לפעולות משותפות עם המבוגר. ההצעות מבוססות על ההתפתחות הקוגניטיבית הצפויה בגילאים השונים, וכן בחלוקה לפי תינוקות, פעוטות וגיל הגן.
סיפורים – סיפורי הילדים גם הם נגישים במלואם בליווי תמונות לפי קטגוריות גיל או נושא, כגון, התפתחות, גבולות, פחדים, צבעים ועוד.
באתר תוכלו למצוא מדור חדש ואטרקטיבי – משחקים אינטרקטיבים.
http://www.kidin.co.il

"צעד צעד"

אתר הבית של המרכז רב תחומי, המספק תחת קורת גג אחת אבחון, טיפול וייעוץ לילד ולמשפחתו.

ייחודו של המרכז במתן מענה כולל לכל סוגי הקשיים אותם חווה הילד, תוך הסתכלות רחבה על תפקודיו השונים.

www.tsaad.com

הסוד של מיה

 אתר לילדים בגילאי 3-7  המופעל על ידי  מט"ח  – המרכז לטכנולוגיה חינוכית.  האתר מתאים גם לילדים עם צרכים מיוחדים.

www.sodmaya.co.il

אתר הבית של פורום אימוץ בווינט

מדברים אימוץ – כל מה שרציתם לדעת על אימוץ ילדים בארץ ובחו"ל – מידע, כתבות, מאמרים, ספרים ועוד.
http://www.israblog.co.il/17863

אתר 0-5

האתר עוסק באיתור מוקדם של בעיות התפתחות של תינוקות וילדים בגיל הרך ובבי"ס היסודי, בלקויי למידה, בבעיות קשב וריכוז ובהפרעות על הרצף האוטיסטי; והוא מיועד להורים, למטפלים ולאנשי חינוך כאחד. יש בו מאמרים (מתורגמים ומקוריים), שאלונים, מאגרי מידע, טלפונים וקישורים רבים העוסקים בכלים לאיתור מוקדם, התערבות והתמודדות עם ליקויי למידה, הפרעות התפתחות ונוירולוגיה.

http://www.0-5.co.il

אתר אגודת ניצן ישראל

www.nitzan-Israel.org.il

רפואת ילדים – האתר של ד"ר יוסי רימר

www.kidspedia.co.il

פורום הפרעות קשב

http://www.tapuz.co.il/forums/main/forumpage.asp?forum=201

קידום החינוך בישראל

www.hinuch.org.il

פורום חנוך מיוחד ב YNET, בהנהלת ד"ר נויה ספקטור
הפורום מיועד להורים לילדים בחינוך המיוחד, בעלי ליקויי התפתחות, תסמונות וליקויים שונים, שואלים מכל התחומים ובעלי-מקצועות רפואיים ופארא-רפואיים, סטודנטים לחינוך מיוחד, ייעוץ ואבחון. בפורום יידון כל נושא הקשור באיתור קשיים ובעיות מן הינקות, דרך הילדות הרכה ועד להתבגרות ולבגרות: שאלות המתעוררות לגבי תינוקות, ילדים, מתבגרים ובוגרים בעלי קשיים ובעלי צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד: הגדרת קשיים ובעיות באבחנה, טיפולים והפניות, זכויות הפרט, התאמה לגנים, לבתי-ספר, שיטות הוראה וטיפול, מבחנים ואבחונים, טיפולים מקצועיים, נהלים וכללים, זכויות ילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים וכל מה שמעסיק הורים, ילדים ובוגרים בנושאי החינוך המיוחד מכל סוג, בשילוב במערכת הרגילה או במסגרות החינוך המיוחד, זכויות וצרכים מיוחדים, אבחונים מתאימים ובעיקר זכויות הפרט, שמירה על הפרטיות ודאגה לרווחת הפרט החריג במערכת ובשעות הפנאי.

" href="http://www.ynet.co.il/seducation

http://www.ynet.co.il/seducation

אודות ילדינו

האתר של המרכז לחקר הילד באוניברסיטת ניו יורק. האתר עוסק בנושאים פסיכולוגיים חשובים הנוגעים לשיחות שלנו עם ילדים ולחינוך הילדים: רגשות, חברות, קונפליקטים, מוסר, בכי, אלימות, הפרעות התנהגות, פחדים, שינה וטמפרמנט והתאמה להורה.
לגבי הורות ובריאות נפשית של הילד, האתר מציג טווח התפתחות נורמלי, ומסייע לענות על השאלה: "האם הילד שלי בסדר?". ההתפתחות מפורטת עבור התחומים נפשי, בריאותי והתנהגותי.
http://aboutourkids.org

parent soup

אתר המציע תשובות מקיפות להורים בשאלות ונושאים הקשורים לטיפול בילדים: שינה, אימון גמילה מחיתולים, אכילה, בעיות התנהגות, בריאות, משחקים, גירושין, אחים, חינוך ועוד.

http://parentsoup.net

שאלות ותשובות

באתר זה להורים מופיעות שאלות תכופות ותשובות מומחים למגוון נושאים. לכל נושא ניתן גם לראות דף הסבר ראשוני. ניתן לבחור נושא להתיחסות לפי גילו של הילד או לפי קטגוריה נושאית.

http://www.xmarks.com/site/www.parenting-qa.com

מדריך הורים להריון וטיפול בתינוקות

האתר מאפשר קבלת מידע עם התאמה אישית, לפי הזנת תאריך הלידה של התינוק או התאריך המיועד ללידת התינוק. פרטים שונים בהתפתחות הנורמלית מובאים בפני ההורים, בכדי לעקוב אחר התפתחות ילדם. עוד באתר רשימת נושאים כמו: מקלחות לתינוק, צירים ולידה, אבות ותינוקות, בטיחות, האכלה, שינה, בריאות ועוד.
http://www.babycenter.com

ABC’s of parenting

נושאים בהורות של אימהות ואבות. מידע לגבי הריון, טיפול בתינוקות, האכלה ותזונה, בריאות, שינה, חינוך ומסגרות טיפוליות לילד. לכל הנושאים מופיעה רשימה מפורטת של קישורים, המציעים מידע, מכירות, המלצות ספרים, עצות ועוד.
http://www.abcparenting.com

baby workshop

האתר הוא חלק מאתר רחוב סומסום האמריקאי, כך שתמונות ופעילויות בנושא קיימות בו, לצד מידע להורים. טיפים קצרצרים בנושאים מגוונים תחת הקטגוריות הריון, הנקה, שינה, דיכאון לאחר לידה, תרופות, השכבת התינוק לישון וחיי הנישואין.
האתר מאפשר חלוקה לקבוצות גיל מלידה עד שנתיים ועבור כל קבוצה מוצג קטע קצר המדובר כביכול מנקודת ראותו של ילד בגיל המדובר. כך ניתן להחשף לדרך בה הילד חווה את העולם ולצרכים הייחודיים לכל גיל. נקודות המבט הן התפתחותית, חברתית, קוגניטיבית ורגשית.
מוצעות גם דוגמאות לפעילות עם הילד על סמך צרכיו והתפתחותו. למשל בגיל הקרוב לשנתיים הדגש הוא על פעילויות המעודדות את התפקוד העצמאי של הילד.
http://www.sesameworkshop.org/babyworkshop

 

אתר להורי תאומים

מידע שימושי יותר ופחות לסיכויים להריון תאומים, לגידול תינוקות תאומים, ספרים בנושא ועוד.
http://www.twinstuff.com

עמותת אלסביל

www.arab-ld.org

עמותת אלסביל הוקמה לפני כשנתיים במטרה לתת שירותי אבחון וטיפול פסיכו-דידקטיים עבור תלמידים מהמגזר הערבי המתקשים בלימודים. בעמותה פועל צוות מאבחנים דוברי השפה הערבית בעלי הסמכה לערוך אבחונים מקיפים. העמותה פועלת בשיתוף עם מכון עמנואל הנמצא ברמלה. אתר העמותה מכיל חומרים חינוכיים המיועדים להורים, מורים ותלמידים. أقيمت جمعية السبيل قبل سنتين بهدف تقديم خدمات تشخيص وعلاج تربوية – نفسية للطلاب العرب ذوي صعوبات تعليمية. يعمل في الجمعية طاقم مشخصين عرب مؤهلين للقيام بإجراء تشخيصات شاملة. تعمل الجمعية بالتعاون مع مركز عمانوئيل الذي يقع في الرملة. يشمل موقع الجمعية مواد تربوية الموجهة للأهل, المعلمين والطلاب.

http://www.arab-ld.org

פורומים וקהילות לגיל הרך

http://community.walla.co.il/

שיתוף ברשתות חברתיות:

תגובות (1)

  1. אתר תוכן לימודי לפיתוח למידה וחשיבה לילדים בגילאי 4-8. פותח ע"י בעלי מקצוע ואנשי חינוך בעלי נסיון רב בתחום. משחקים לימודיים, פעילויות ודפי עבודה לגיל הרך. בסביבה לימודית צבעונית ומרתקת. בעיצוב תלת מימד ואנימציה מרהיבה.
    באתר ניתן למצוא חומר מלווה להורים – גננות כהדרכה לעבודה עם הילד על מנת להפיק את מירב התועלת. מחולק למטרות ורמות קושי.

    הגב

כתוב/כתבי תגובה