"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

ההורה שבחרתי להיות , צרור מכתבים להורים

מאת: שני הורוביץ

הספר כתוב כאסופת מכתבים , באמצעותם מעבירה המחברת ידע וניסיון אישי כדי לסייע להורים ולאנשי חינוך העוסקים בתחום, בדרכם החינוכית.

עיקרי התפיסה:

א. מהות תפקיד ההורה היא: לאהוב ללא תנאי, להאמין ביכולות ובמסוגלות הילד ולהיות נוכח בהקשבה, ראייה וסקרנות. ותו לא!!!!! (המכתב הראשון: "ילדים בעלי צרכים מיוחדים")

ב. הורות מאושרת, מספקת ומגשימה הינה בחירה ותלוייה אך ורק בהורה ולא בשום גורם אחר, לא אופי הילדים, לא אופי הסביבה ולא הנסיבות החיצוניות. (המכתב: "הורות מאושרת ושלווה")

ג. רגשות ההורה ותגובותיו הינם בחירות שלו והם תוצאה ישירה של נקודת מבטו על כל מקרה ומקרה. במידה והינו רוצה להרגיש או להגיב אחרת המקור לשינוי הינו השקפתו של ההורה ולא שינוי התנהגות או אופי הילד. (המכתב: "עוצמתו של אדם")

ד. רוב ההורים מאמינים כי הם האביר על הסוס הלבן של ילדיהם, כך גם הם מתנהגים כלפיהם. "כמצילים של ילדיהם – חסרי הישע, היכולת, התבונה והנסיון". השונה בהשקפתה הוא שהיא מאמינה כי הילד עצמו הוא האביר על הסוס הלבן של עצמו וכי אין ההורה עולה על ילדו בחכמה, יצירתיות, תבונה ותושייה. ברגע שההורה יבין ויפנים נקודת מבט זו, יקרו שני דברים: 1. עול כבד ירד מכתפיו 2. הבטחון והאמון שיפגין אל מול הילד יבוא לידי ביטוי בכך שהילד יאמין ויהיה בטוח בעצמו. (המכתבים: "הורות בגובה העיניים" , "איך לגדל ילדים בעלי בטחון עצמי גבוה")
ה. הורות נטולת אגו: כאשר בראש מעייני ההורה הוא להיות צודק, מחליט ובשליטה מופיעים שוב ושוב "קצרים" במערכת הייחסים עם הילדים. אך כאשר בראש מעייני ההורה הוא ראיית הילד, ההקשבה אליו, האהבה והנוכחות הוא יבנה מערכת יחסים מכבדת, אוהבת ומעריכה בינו לבין ילדיו. (המכתב: "מי צודק")

ניתן לרכוש בחנויות הספרים סטימצקי וצומת ספרים

שיתוף ברשתות חברתיות:

כתוב/כתבי תגובה