"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

סריקת מוח מאפשרת לזהות אוטיזם כבר בגיל 6 חודשים

מחקר חדש שפורסם בכתב העת האמריקאי לפסיכיאטריה, מצביע על כך שהחיווט במוחם של ילדים עם אוטיזם שונה משל ילדים רגילים וניתן לראות את ההבדלים כבר בגיל 6 חודשים.

מהמחקר עולה כי ניתן באמצעות הדמיית MRI לזהות אוטיזם בתינוק בני חצי שנה.

 ד"ר ג'רלדין דוסון מציגה מחקרים שערכו חוקרים מאוניברסיטת צפון קרוליינה בצ'אפל היל, יחד עם חוקרים במקומות אחרים של מחקר המוח בתינוקות.

הנבדקים היו 92 תינוקות שנבדקו בגילים:  6 ח', 12 ח' ו-24 ח'.

מסריקות המוח עולה כי קיימים הבדלים בהתפתחות הסיבים הלבנים האחראים על הקשר בין הנירונים במוח. נמצא כי בגיל 6 חודשים סיבים לבנים אלה צמחו מהר יותר ובצפיפות רבה יותר  אצל ילדים שפתחו אוטיזם בגיל מאוחר יותר מאשר אצל ילדים רגילים.

ד"ר אריק הולנדר אומר שממצאים אלה חשובים כי הם מצביעים על כך שהקישורים במוח ממלאים תפקיד מרכזי באוטיזם. לדבריו,העבודה שנעשתה על ידי חוקרים אלה היא ייחודית שכן היא בדקה את הילדים בכמה נקודות זמן , מה שלא נעשה קודם לכן. כל המומחים, כולל עורכי המחקר, מזהירים כי אין להניח מהממצאים שנמצאה הדרך לאבחון מוקדם של אוטיזם באמצעות בדיקת MRI

יחד עם זאת טוענת מחברת המחקר כי המחקר מציע שהאוטיזם הוא תופעה של ליקוי במוחוזהו צעד חשוב לקראת אבחון מוקדם של אוטיזם שיאפשר התערבויות מוקדמות.

 יתרונו של מחקר זה שהוא  מזהה בעיות בקשרים המוחיים עוד לפני הופעת התסמינים. ויתכן שניתן יהיה בעזרת טיפול מתאים לעודד התפתחות חברתית מוקדמת ואולי למנוע את הופעת הסימפטומים .

 דוסון אומרת כי מחקר זה עוזר לחוקרים להבין טוב יותר מדוע ילדים אוטיסטים מתקשים בתקשורת וחסרות להם מיומנויות חברתיות

אם חלקים שונים של המוח אינם מחוברים כראוי' זה עוזר להסביר מדוע ילדים אוטיסטים מתקשים, ומפתחים התנהגויות חברתיות בעיתיות.

מוקדם מידי להשתמש בממצאים ככלי אבחוני לאוטיזם, ולכן עדיין חשוב שהורים יחפשו סימנים מוקדמים של אוטיזם,כמו :

  •     העדר  קשר עין
  •     העדר מחוות
  •    העדר משחק חברתי
  •    הילד אינו מגיב לשמו עד גיל abv

 

לקריאה נוספת על המחקר שנערך במכון הבריאות הלאומי בארה"ב :

http://presszoom.com/story_173085.html

 

שיתוף ברשתות חברתיות:

כתוב/כתבי תגובה