"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

ספרי ילדים לגיל הרך ספריית פיג'מה

ספריית פיג'מה – מסורת של סיפורי לילה טוב

ידידים יקרים שלום רב,
עם פתיחת שנת הפעילות השביעית של ספריית פיג'מה, המגיעה מידי חודש ל-250,000 ילדים בגני ילדים ברחבי ישראל, אנחנו שמחים לחלוק אתכם חדשות טובות נוספות – ספריית פיג'מה תגיע השנה לילדים בגילאי שנתיים עד שבע!
בשבועות אלו אנחנו משיקים את התכנית ספריית פיג'מה לקטנטנים: תכנית חדשה המיועדת לגילאי שנתיים-שלוש במעונות היום. במקביל מתרחבת ספריית פיג'מה ותפעל גם בכיתות א'-ב'. צמיחה ברוכה זו מתבקשת לאור התוצאות העקביות של מחקרי ההערכה המלווים את התכנית, אשר משקפות את ההשפעה החיובית שלה על קריאה משותפת ושיחות משמעותיות בבית ובגן.
קראו את כל הפרטים בהמשך המכתב.

בברכה,

גלינה פרומן
מנכ"לית קרן גרינספון ישראל
מנהלת תכניות ספריית פיג'מה

ספריית פיג'מה לקטנטנים – תכנית חדשה בשיתוף ארגוני הנשים
חודש הבא תיפתח תכנית ספריית פיג'מה לקטנטנים ב-330 מעונות יום בכל רחבי ישראל. ספריית פיג'מה לקטנטנים היא יוזמה של קרן גרינספון ישראל בשיתוף שלושת ארגוני הנשים הגדולים: ויצו, אמונה ונעמת, וישתתפו בה כ- 10,000 פעוטות בני שנתיים-שלוש. הספרים יגיעו באמצעות שליח למעונות, ולאחר פעילות סביב הספר בקבוצה, כל ילד יקבל את הספר שי לספריית המשפחה. במסגרת התכנית יקבלו כל ילד וילדה שמונה ספרים לאורך השנה. הספרים מודפסים במהדורת למינציה מיוחדת על מנת להגדיל את העמידות שלהם לשימוש אינטנסיבי בידי פעוטות. אנחנו שוקלים להרחיב את התכנית בהמשך לארגונים נוספים המפעילים מעונות יום. מידע נוסף בקרוב באתר ספריית פיג'מה לקטנטנים www.splk.org.il.

kidsr1
מתכוננים לפתיחת פעילות בכיתות א'-ב'
ספריית פיג'מה מרחיבה את שיתוף הפעולה שלה עם משרד החינוך ובינואר 2016, יצטרפו לתכנית 75,000 ילדים בכיתות א'-ב'. בשלב הראשון תפעל התכנית באזורים חלשים בפריפריה, וכל ילד יקבל במתנה שלושה ספרים בשנה, ללא עלות להוריהם. הרחבת התכנית היא המשך של פיילוט מוצלח שנעשה בשנת הלימודים תשע"ד (2013-2014), ובו השתתפו 3000 תלמידים בכיתות א'-ב'. ממחקר ההערכה של תכנית הפיילוט, שבוצע על ידי משרד החינוך, עולה שיותר מ-90% מהמורים וההורים המליצו להמשיך בתכנית ולהגדיל אותה.
כ-99% מההורים מדווחים שספרי ספריית פיג'מה משמעותיים מאוד בחיי ילדיהם
מחקר הערכה שבוצע על ידי ראמ"ה (רשות ההערכה של משרד החינוך) סיפק לנו נתונים משמעותיים אודות השימוש בספרי ספריית פיג'מה בבתים:
95%מההורים אמרו שהם קוראים עם הילדים את רוב ספרי ספריית פיג'מה או את כולם, בדרך כלל יותר מפעם אחת.
99% מההורים דווחו שיש עליה משמעותית במרכזיות הספרים בחיי היום יום של הילדים כתוצאה מתכנית ספריית פיג'מה.
ב-37% מהמשפחות שענו על מחקר ההערכה, ספרי ספריית פיג'מה היו בין ספרי הילדים היחידים או רוב ספרי הילדים בבית.

לעיקרי תוצאות מחקר ההערכה של ראמ"ה לחצו כאן / למחקר המלא לחצו כאן.
מסיבת פיג'מה ב-21 ספריות ציבוריות בתל אביב-יפו
מסיבת פיג'מה ייחודית התקיימה בחודש מאי, בכל 21 הספריות הציבוריות של תל אביב יפו, לציון חודש הקריאה ולקראת פתיחת ספריית פיג'מה בתל אביב. הספריות האריכו את שעות הפתיחה, ומאות ילדים, חלקם לבושים בפיג'מות, נהנו מפעילויות סביב ספרי ספריית פיג'מה: שעות סיפור, הצגות תיאטרון בובות ומפגשים עם סופרים ומאיירים. ראש עירית תל אביב רון חולדאי הצטרף לחגיגה באחת הספריות.
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ציין את אירועי יום ירושלים בקריאת ספר של ספריית פיג'מה
ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ביקר בגן ילדים בנחלאות והקריא לילדים את הספר "פעמון הזהב". הספר, שעלילתו מתרחשת בירושלים של ימי הבית השני, נכתב בהשראת ממצא ארכיאולוגי – פעמון זהב קטן שנמצא בחפירות בירושלים. ראש העיר הראה לילדים תמונות מפגישתו עם הארכיאולוג שחשף את הפעמון, שיתכן שאכן שימש כהנים בתקופת בית שני.
הספר "פעמון הזהב" הוא ספרה הראשון של תמר זקס, אוייר בידיו המיומנות של יוסי אבולעפיה והוא אחד משבעה ספרי ילדים חדשים שיצאו לאור בשנה שעברה ביוזמת ספריית פיג'מה בשיתוף פעולה עם הוצאות הספרים.

שיתוף ברשתות חברתיות:

כתוב/כתבי תגובה