"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

קו הייעוץ של ויצו להורים לילדים בגיל הרך

ויצו נערכת לסיום החופש הגדול ומשדרגת את קו הייעוץ להורים לגיל הרך
· עם סיום החופש הגדול צצות דילמות רבות וקשיים לא מעטים בפני הורים לילדים בגיל הרך

· קליטה בגן חדש, פרידה מחברים ואנשי צוות אהובים ומעבר לשגרה היום-יומית של הגן החדש

· לקראת סיומו של החופש הגדול וקליטת הקטנטנים בגנים החדשים, קו הייעוץ של ויצו להורים לילדים בגיל הרך (6968*) מרענן את שורותיו ומשדרג את השירות שהוא מעניק ללא תשלום להורים שזקוקים לעצה

תקופות המעבר בין מסגרות שונות הן הקשות והמורכבות ביותר עבור ילדים בגיל הרך. הדבר נכון במיוחד לסיום החופש הגדול ותחילת שנת הלימודים. בכל תחילת ספטמבר חוזרות אותן דילמות ואותם אתגרים.

הכניסה הראשונה או המחודשת לגן או העלייה לכיתה א' מלוות בהכרות עם גן או מטפלות חדשות וכניסה לשגרה יומית בעלת אתגרים חדשים. קו הייעוץ של ויצו להורים לילדים בגיל הרך, המספק שירות ללא תשלום להורים ברחבי הארץ, נערך בכוחות מיוחדים לתקופה מיוחדת זו ומשדרג את השירות שהוא מעניק להורים שצריכים עצה טובה או כתף תומכת.

במסגרת ההתארגנות לשנת הלימודים החדשה, קו הייעוץ מגדיל את שעות הפעילות וצוות היועצים המקצועי והמנוסה קולט לשורותיו מומחים נוספים במגוון של תחומים ייחודיים – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, יועצות הנקה, גננות, אחיות טיפת חלב ועוד. כמו כן קו הייעוץ החל בשיתוף פעולה חדש עם התוכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי של אוניברסיטת תל אביב.

במשך כל השנה המומחים המנוסים של קו הייעוץ מעניקים סיוע לשלל פניות ושאלות בנושאי הורות וילדים – כגון גבולות וסמכות, גמילה, בעיות שינה, פרידה מהורים בכניסה לגן ובלילה לפני השינה.

הניסיון המצטבר של מומחי קו הייעוץ של ויצו, אשר פועלים בהתנדבות ומעניקים את שירותיהם ללא תשלום, יכול ללמד רבות על אופי הנושאים המעסיקים את ההורים בישראל של 2009 ועל מצוקותיהם.

על פי דיווחי היועצים של ויצו עולה כי כ-30% מהפניות לקו הן בנושאי התנהגות וסמכות הורית, למעלה מ-15% בנושא בעיות שינה ולמעלה מ-10% בנושא גמילה מחיתולים.

לפרטים נוספים:
עידן רינג
054-6680085
edan@unik.co.il

שיתוף ברשתות חברתיות:

כתוב/כתבי תגובה