"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

דו"ח מבקר המדינה- האגף למעונות יום ומשפחתונים

מבקר המדינה יצא בימים אלה עם פרסום הדו"ח המתייחס לפעילות האגף למעונות יום שבמשרד התמ"ת. כמה נקודות למחשבה העולות מן הדו"ח :

1. אין מספיק מעונות יום -נראה כי במרוצת השנים גדל הביקוש למעונות יום של התמ"ת (המסובסדים ע"י המדינה) ,אך לא נעשה מספיק על מנת להקים מעונות נוספים ולענות על הביקוש הגובר. התוצאה: ילדים רבים הזכאים על פי חוק המעונות לסבסוד לא זכו להתקבל למסגרת מוכרת ע"י התמ"ת.

2. אמהות עובדות לא מקבלות שירות המגיע להן על פי חוק -אמהות שרצו לצאת לעבודה מצאו עצמן ללא מסגרת מתאימה ומסובסדת לילדיהן. והדבר בלט במיוחד בישובים החלשים . למרות שהמשרד תוקצב להקמת מעונות חדשים , לא נעשה שימוש בתקציב לקידום הנושא.

3. הפיקוח על המעונות- דו"ח המבקר מותח ביקורת חריפה על מצב הפיקוח במעונות . במסגרות כיום אורבות סכנות בטיחותיות לתינוקות ולפעוטות. כמו כן חסר כוח אדם טיפולי (מטפלות וגננות) ,וגם זה הקיים לא עומד בסטנדרטים של המשרד.

4. ועדות קבלה מפלות- בשל הביקוש הרב למעונות יום, כשיש דרישה מעל התפוסה של המעון מתקיימת ועדת קבלה בהשתתפות משקיף מהאגף. תפקיד הוועדה לקבוע מי מהנרשמים יתקבל למעון לפי סדר קדימויות של המשרד. המבקר מצא העדפת פעוטות בניגוד להוראות הפוגעות בזכויות הילדים שנדחו.

חשוב לקרוא את הדו"ח הוא מעלה שאלות רבות ומציב את ההורים בסימני שאלה אצל מי הם מפקידים את ילדיהם?

לעיון בדו"ח המלא :
http://www.news1.co.il/ShowCurrentFile.aspx?FileID=5129

לכתבה ב – YNET:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4069956,00.html

לכתבה בכלכליסט
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3517754,00.html

שיתוף ברשתות חברתיות:

כתוב/כתבי תגובה