"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

לגדול עם שאפו

 מאת: עדנה נבון  , הוצאת   SHAPO

סוקרת: לוס אוריה מיטלמן

"שאפו" – זו לא מחמאה! זו אמנם מילת עידוד מצויינת. אבל זו גם דמות של כבשה חמודה וצבעונית, שמלווה את קוראי הספר "שאפו" מאת עדנה נבון. "קוראי" זו לא הגדרה מדוייקת – "שאפו" הוא מה שאפשר לכנות בעידן הדיגיטלי, חרף האנלוגיות שלו, ספר אינטראקטיבי. ומדוע? כיוון שאין משמעות לקריאה ברצף של הספר לפי סדר כרונולוגי, אלא כל עמוד מציע השתתפות בפעילות ייחודית, מאתגרת, המורכבת משיר/דקלום, תנועות, קולות והבעות פנים.

משתתפי הספר – הורים, ילדים, סבתות, גננות – זוכים לפתח כישורי שפה, קואורדינציה ומשחק, וחשוב לא פחות – כישורים רגשיים וחברתיים. חווית הקריאה עצמה היא חברתית מאין כמוה, הילד והקורא הבוגר זוכים להשתתף יחדיו בפעילות משחקית, שובבה, מגוונת – הזדמנות פז להורים שרוצים לבטא את עצמם במגוון קולות, וגם – עזרה לחוששים.

כל עמוד בספר מוקדש לנושא, חפץ או איבר בגוף, והאיורים הצבעוניים מעשירים מאוד את חווית הקריאה, כאשר בחלקם מופיעים סמלים מאויירים המרחיבים ומעשירים את ההקראה.

 כך למשל, מדומה פעולת החיוך לנגינה באקורדיון באמצעות הלחיים. בנוסף, בכל עמוד מאוייר צבעוני מופיעה דמות של הכבשה שאפו, שמספקת לילד מחמאות, פרגונים וחיזוקים חיוביים.

אחד מהערכים המוספים היפים שהספר מציע הוא פינת "למה?"  פסקה מפורטת, ברורה מאוד  ומעשירה שמיועדת לעיני הקורא הבוגר, וספקת הסבר והרחבה רבה לגבי המרכיבים השונים שבונים את הפעילות המשותפת ואת משמעותם הרגשית והחברתית שלהם.

ולסיכום, נאמר כמובן שאפו.

את הספר ודיסק השמע הנלווה אליו ניתן לרכוש בטלפון 02-571701702-5717017

או באתר:    www.shapo.me/book

 

שיתוף ברשתות חברתיות:

תגובות (6)

 1. קניתי דרך אתר האינטרנט שלכם ערכת "לגדול עם שאפו". שילמתי 89 ש"ח דרך pelepay ביום 10/5/14. קיבלתי אישור עיסקה מס' A202588 אישור: 004264.
  טרם קיבלתי דבר. לידיעתכם, הערכה נרכשה עבור נכדי שגר בארה"ב לצורך חיזוק העברית. אני מחכה לערכה שלכם כדי לצרף לחבילה שאני שולחת לו לגיל 3. אנא הזדרזו לבצע משלוח הערכה.
  שמי: זהרה שמאי. טלפון לקשר: 054-4761974

  הגב
 2. קיבלנו את התלונה כעת, מטפלים בה במיידי, נדאג שתקבלי את הספר במהירות האפשרית.
  תודה רבה!

  הגב
 3. קניתי את הספר, ואני ממליצה עליו בכל פה, ספר מקורי וייחודי, באמת עבודה מקצועית, ספר נדיר שבעידן הדיגיטלי קשה לראות אנשים שמשקיעים כל כך בהוצאה.
  הילדים ממש אוהבים אותו

  תודה רבה!

  הגב
 4. הספר פשוט מקסים. קניתי אותו בשבוע הספר ומאז, הבן שלי "מכריח" אותי לשבת איתו, זו ממש שעת איכות שלנו יחד, זה נפלא!

  הגב

כתוב/כתבי תגובה