"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

לזכרה של הגברת נעמי לנגוס יו"ר האגודה בשנים 2003 – 2008.

המומים וכואבים אנו – חברות וידידי OMEP – האגודה הישראלית למען הילד בגיל הרך – ממותה אחרי מחלה קשה של הגברת נעמי לנגוס יו"ר האגודה בשנים 2003 – 2008.
המכתב הרצ"ב הוקרא בהלוויתה

לנעמי לנגוס היקרה,

אנו, חברותייך בועד המנהל של "OMEP – האגודה הישראלית למען הילד בגיל הרך", התכנסנו כאן כדי ללוות אותך בדרכך האחרונה, מתוך הוקרה על מי שאת ועל פועלך כיושבת ראש האגודה. אגודה שהיא הסניף הישראלי של אומפ' העולמי, שכל הוויתה ופעילותה היא התנדבותית ובמטרה להגן על הזכויות ועל איכות החיים של כל הילדים והילדות בגיל הרך בישראל.

לאורך כל השנים כיושבת ראש השקעת משאבים רבים של מרץ, זמן ותבונה, ללא לאות וללא התחשבנות. בקלחת הפוליטית של נבחרי הציבור והעם, השכלת לנווט את פעילות האגודה תוך דבקות במטרות החברתיות והציבוריות ומתוך אמונה חזקה של שימוש בכוחה של עמותה התנדבותית לטובת הפעילות הממוסדת.

כשם שהצבעוניות, ההקפדה על הפרטים, ההתאמה והשילוב של כל אלו להופעה אחת ייחודית שהיא – נעמי לנגוס – כך גם פועלך ומעשייך מאופיינים בעקביות ובדבקות במטרה כמו גם אמונה רבה בדרך בה את הולכת. די אם נציין חלק מההישגים של האגודה במשך חמש השנים בראשותך ובהנהגתך, ולא להאמין שהכל נעשה בהתנדבות:

· מעמד האגודה: סיום מוצלח של ההליכים המורכבים ורבי השנים ל'חידוש עמותה' ורישום האגודה כעמותה רשומה ע"י רשם העמותות (ע"ר(58-007-689-1.
· פעילות ציבורית – להעלאת המודעות וצבירת כח בהשפעה על דעת הקהל ועל החקיקה. מבין הפעולות בתחום זה: שיתוף פעולה עם ארגונים ומוסדות רלוונטים אחרים; פרסום כתבות ב"הד הגן" ובעיתונות; פניות אישיות בכתב ובעל-פה לאנשי ציבור, חברי כנסת ושרים בממשלה; החתמת הורים ותומכים על 'קול קורא' ועצומה למען קידום החקיקה לטובת הגיל הרך בכנסת, ועוד.
· הענות לפניות מהציבור – טיפול בפניות שהתקבלו מהורים ומאנשי מקצוע. לדוגמא, היחס העוין לו זוכים הילדים שעדיין לא נגמלו מחיתולים והוריהם בגני הילדים העירוניים.
· מדריך להורים – הפצה של המדריך להורים "כיצד תבחרו מסגרת חינוכית לילדים" (כתבה ד"ר יעל דיין) ותרגומו לערבית.
· פעילות בכנסת: עריכת כנס 'לקידום איכות החיים של ילדים וילדות בגיל הרך' – במשותף עם הועדה לזכויות הילד, ובהשתתפות נציבות הדורות הבאים והאקדמיה; השתתפות בישיבות הועדה לזכויות הילד לקידום יוזמות בתחום הגיל הרך.
· תמיכה בנבחרי העם בכנסת ובממשלה – לקידום חוקים ולהעלאת תחום הגיל הרך על סדר היום הציבורי, ע"י כתיבת מכתבים לנבחרים.
· הפצת "קול קורא" – פנייה ישירה להורים ב"בקשה לתמוך בחוק פיקוח על מסגרות חינוכיות לפעוטות" שבעקבותיה חתמו כ – 900 הורים. החתימות הועברו לחברי הכנסת.
· שיתוף פעולה יהודי-ערבי – לשיוויון הזדמנויות לכל הילדים והילדות; תרגום לערבית של 'המדריך להורים' והפצתו בישובים ערביים; ארגון מפגשי מחנכים יהודים וערבים.
· כנסים – ארגון וקיום כנסים ארציים בשיתוף מוסדות אקדמיים וארגונים בשדה וכן עם בית המחוקקים.
· הקמת השדולה – להעלאת המודעות לחשיבות וליחודיות של השנים הראשונות לחיים ולקידום החקיקה בכנסת וליישומה לתמיכה במטרות, כגון: קידום 'חוק הפיקוח והרישוי' על כל המסגרות לגיל הרך; קידום הטיפול בילדים ובילדות בעלי צרכים מיוחדים ובסיכון; קידום תאום ואיגום משאבים בין הארגונים המטפלים באוכלוסיות הגיל הרך; קידום הפעלת תוכניות ייעוץ, העשרה ותמיכה להורים לתינוקות ולפעוטות; הכנה של הצעת חוק בנושא "תמיכה, הדרכה והעשרה להורים לילדים צעירים", באחריות ובמימון המדינה.
· תמיכה בחוק הפיקוח על מסגרות לגיל הרך – פעילות בת שנתיים לערך והשתתפות נציגות השדולה בועדת הכנסת לזכויות הילד להגדרה ולניסוח החוק, לקראת קבלת החוק במליאה בהצבעה שנייה ושלישית. הצעת החוק הועברה בועדה אך בהמשך הועלו טיעונים פולטים וכלכליים המונעים הסכמה כללית בין חברי הכנסת החברים בוועדה, למרות שכולם הצהירו שהחוק לכשעצמו חשוב ודרוש.
· עצומה לתמיכה בחוק הפיקוח – חיבור עצומה בשיתוף עם שתי"ל והפצתה באינטרנט. כ – 300 חתימות לתמיכה בעצומה הועברו לשר האוצר – מר רוני בראון, ולשר התמ"ת – מר אלי ישי.

התפעלנו והתרשמנו כיצד בשבועות האחרונים לחייך, בתוך ההלם והסבל שהביאה עליך מחלתך, בפיכחון ובשליטה, היישרת מבט אל מציאות חייך המשתנים. עד כמה היית מודעת או השלמת עם מציאות זו לא נדע, לא שיתפת אותנו בכך. אנו יודעים איזה אומץ ואצילות נפש צריך אדם לגייס כדי לדאוג להמשכיות של כל אותם דברים שהיו באחריותו וביודעו שהשליטה עליהם כבר לא תהיה אצלו – כפי שאת השכלת לעשות.

ביקשת שמישהי אחרת תיקח את הנהגת האגודה לידיה כאשר את תמשיכי להיות חברה מן השורה. בימים אלו אנו מנסות לגייס יו"ר חדש/ה ונתקלות בקושי רב לאתר מישהי שתסכים ושתוכל להיכנס לנעליים הגדולות שלך. אנחנו לא מרפות. בעקשנות ובדבקות במשימה, כפי שראינו אותך כל השנים הללו, מחוזקות בכוח שנתת לנו, אנו ממשיכות להשגת המטרות ולהמשכיות של כל אותן התכניות והפעילויות שאת יזמת באגודה – למען המטרה הנעלה של דאגה לזכויות ולאיכות החיים של הילדים והילדות בישראל.

ומהפה והלב שלך ושלנו – אל האוזניים והלבבות של נבחרי הציבור והעם
"לו יהי"

תהיה מנוחתך עדן

יהי זיכרך ברוך

בהמון הוקרה
הערכה
ואהבה

רחל מן – בשם חברותייך בועד המנהל: טליה וינברגר, ליביה רוטקובסקי, ד"ר רוז לרר-כהן, נעמי ארבל, ד"ר תמר ארז, דורית ארם, נורית זרזיף. חברות ועדת ביקורת: אלינור קולומבוס, עידית צולמן,
וחברת הכבוד – ד"ר יעל דיין

שיתוף ברשתות חברתיות:

תגובות (1)

כתוב/כתבי תגובה