"אתר הגיל הרך" אינו מספק מאמרים, שאלונים או כל חומר אחר מלבד אלה המתפרסמים באתר

מסכות לפנים!! איך לדבר עם ילדים צעירים על חבישת מסכות

מאת: רבקה פרלקיין

By Rebecca Parlakian

https://www.zerotothree.org/resources/3593-mask-up-talking-to-young-children-about-wearing-masks

14 לאוגוסט 2020

לבישת מסכות היא משהו חדש עבור כולנו, מבוגרים ופעוטות בגיל הרך (מגיל שנתיים ומעלה) כאחד. המסכות הפכו לחלק מחיי היומיום שלהם ושלנו.

ריכזנו את הטיפים המובילים שלנו לשיח עם הילד :הנה רעיונות שיעזרו לילדך להבין את הסיבה ללבישת מסכות ומתי.

  • הסבר באופן פשוט ולא מפחיד את הסיבה ללבישת המסכה: "אנו חובשים מסכות כדי לא להשתעל או להתעטש בזמן שאנחנו בחנות."
  • השתמשו במשחק העמדת פנים כדי לעזור לילדכם להתרגל למסכה: "בוא נשחק במכולת. עלינו להתכונן! עלינו להביא את התיק שלנו ואנחנו צריכים ללבוש את המסכות! "
  • הצג את המסכה כדבר שרק ילד גדול לובש. אין דבר שילד אוהב יותר מאשר להיות גדול. הזכר לילדך שרק ילדים גדולים זוכים לחבוש מסכות בחנות. כמה חברים שלנו נקטו בגישה זו וילדם בן השלוש לבש בגאווה מסכה לטיול בחנות לחומרי בניין.
  • הציעו לפעוט לבחור בין כמה מסכות או בין דוגמאות שונות של מסכות.
  • הכנה מוקדמת. אמור לילד: "אנחנו הולכים לסופר. כשנגיע לשם נלבש את המסכות שלנו כל זמן שאנחנו עושים קניות. כשנחזור לרכב כדי לחזור הביתה, נוכל להסיר אותן. "
  • לילדים בגיל הרך זיכרון מוגבל ויכולת שליטה עצמית מוגבלת. כדאי להזכיר להם את הכללים קרוב יותר לכניסה לסופר: "אנחנו הולכים לסופר. כשנגיע לשם, נשים את המסכות ברכב. נלבש את המסכות שלנו כל זמן שאנחנו עושים קניות. כשנחזור לרכב כדי לחזור הביתה, נוכל להסיר אותן. "
  • התכונן לכישלון המסכה. לפעוטות בגיל הרך פשוט אין שליטה עצמית זהה למבוגרים. הם יתרגשו וימשכו את המסכות שלהם כדי לספר לכם על הפרחים במחלקת הפרחים. הם ירקדו במעבר והמסכות שלהם ייפלו. הם פשוט ישתעממו או סתם יהיו מתוסכלים מהצורך לכסות את הפנים. כל זה תקין. במקום להתעצבן או להפחיד ילדים שהם עלולים לחלות, עדיף להתמקד בשגרה: "עלינו ללבוש את המסכה שלנו בחנות כדי להישאר בריאים." כשכישלון המסכה קורה (והם יקרו), הזכר לילדך את "כלל המסכות המשפחתי" שלך. הצבע על המסכה שלך והחלף בעדינות את המסכה שלך עם זו של ילדך.
  • אם ילדכם משתף אתכם ואומר שהמסכה לא נוחה, זה בסדר לומר לו שלעתים מסכות מגרדות או מחניקות. ואז הפנו את תשומת ליבו של ילדכם למשהו בקרבת מקום: האם הוא יכול למצוא קופסת דגנים כתומה? האם הוא יכול להראות לך איפה התפוחים? האם הוא רוצה לדחוף את העגלה?

חבישת מסכות היא משהו חדש עבור כולנו, אבל אם המסכות יהפכו לחלק משגרת "היציאה מהבית" של המשפחה, הילדים יסתגלו ויזרמו איתנו.

שיתוף ברשתות חברתיות:

כתוב/כתבי תגובה